Aktualności, promocje...

Wyjątkowa przyczepność opon Kleber dzięki innowacyjnym rozwiązaniom

Opona Kleber Dynaxer UHP

Nowe gamy opon letnich KLEBER Dynaxer UHP i KLEBER Dynaxer HP4to efekt dwuletnich prac konstruktorów KLEBER. Dzięki większej przyczepności nowe opony zapewniają krótszą drogę hamowania na nawierzchni mokrej (- 4,7 m) [1] i suchej (- 1,5 m) [2]. W porównaniu z oponą poprzedniej generacji marki KLEBER, droga hamowania na mokrej drodze nowych opon jest krótsza o 13%. Ten wynik udało się osiągnąć dzięki nowej, opatentowanej mieszance gumy bieżnika i zastosowania w nim samoblokujących się lameli, które ograniczają odkształcenia opon podczas jazdy.

Życzenia świąteczne

Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy zarząd point S UNIGUM wraz z pracownikami.

Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy zarząd point S UNIGUM wraz z pracownikami.

Dowiedz się, jak wygląda proces reklamacji opon

Dowiedz się, jak wygląda proces reklamacji opon

Decydując się na zakup opon wybierasz najlepsze produkty. Co jednak zrobić w przypadku wystąpienia wad i konieczności złożenia reklamacji. Jak przebiega proces reklamacji i do kogo należy się zwrócić? Dowiedz się więcej.

Nowe opony koncepcyjne Hankook

Nowe opony koncepcyjne Hankook

„Design innovation” to projekt organizowany przez Hankook Tire we współpracy z ze światowej rangi uniwersytetami specjalizującymi się w zakresie designu. Podsumowanie tegorocznej edycji, której motto brzmiało „Extending Future Life beyond Mobility”, odbędzie się na Essen Motor Show.

Co wiemy o silnikach benzynowych?

Co wiemy o silnikach benzynowych?

Silniki benzynowe nazywane są również silnikami o zapłonie iskrowym, ponieważ do zapłonu mieszanki konieczna jest iskra inicjująca spalanie. Inaczej jest w silnikach diesla, w których mieszanina paliwa i powietrza zapala się od bardzo wysokiej temperatury w cylindrze w wyniku sprężania.

Jedź bezpiecznie, nie zważając na pogodę

Jedź bezpiecznie, nie zważając na pogodę

Chociaż w Polsce nie ma przepisu prawnego mówiącego o konieczności stosowania opon zimowych, to większość kierowców decyduje się na wymianę ogumienia późną jesienią. Żeby nie dać się zaskoczyć pogodowym warunkom, warto poznać podstawowe zalety tzw. „zimówek”.

Centra Mocy znów wystartowały! Zapraszamy do serwisów

Centra Mocy znów wystartowały! Zapraszamy do serwisów point S UNIGUM.

Ruszyła już piąta edycja akcji diagnostycznej Centra Mocy, podczas której kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić kondycję akumulatorów samochodowych w wyznaczonych punktach sprzedaży i odebrać kupon rabatowy na zakup nowego akumulatora. Akcja rozpoczęła się 29 października i potrwa do 30 listopada 2018 roku.

90 lat temu pojawiła się na rynku pierwsza opony rolnicza Continental

90 lat opon rolniczych Continental koło

W 1928 roku firma Continental wprowadziła na rynek pierwszą w Europie pneumatyczną oponę do ciągników. Na przestrzeni 90 lat wdrażane były kolejne innowacje, które zapewniły oponom rolniczym Continental międzynarodowy sukces. W najbliższych latach firma planuje rozszerzyć ofertę dla tego segmentu.

130 lat innowacyjnych rozwiązań, które zmieniły świat motoryzacji

130 lat innowacyjnych rozwiązań, które zmieniły świat motoryzacji

31 października mija 130. rocznica opatentowania przez Johna B. Dunlopa opony pneumatycznej z dętką. To wydarzenie zapoczątkowało istnienie firmy Dunlop, która dziś jest jedną z wiodących światowych marek opon klasy high i ultra high performance z imponującą historią sukcesów i rekordów w sportach motorowych. Wiele przełomów w dziejach motoryzacji odbyło się przy wydatnym udziale Dunlopa.

Zimowe opony Goodyear wysoko w testach

Zimowe opony Goodyear wysoko w testach

Sezon zimowy za pasem. Dla wielu kierowców to czas intensywnego poszukiwania ogumienia zimowego i dylematów, które produkty wybrać. W podejmowaniu decyzji pomocne mogą okazać się wyniki testów przeprowadzonych przez niezależnych ekspertów, którzy poddali wymagającym próbom najpopularniejsze modele zimowe dostępne na rynku. Badania potwierdziły wysoką pozycję produktów Goodyear.

Bridgestone Globalnym Partnerem Paraolimpijskim

Bridgestone Globalnym Partnerem Paraolimpijskim

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (International Paralympic Committee, IPC) i Bridgestone Corporation (Bridgestone) ogłosiły, że największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy dołączył do grona Globalnych Partnerów Paraolimpijskich.

Nagroda IDEA Award 2018 opon Hankook

Opony Hankook do elektrycznych samochodów osobowych zdobywają nagrodę IDEA Award 2018

Opony nowej generacji do samochodów elektrycznych, Kinergy AS ev, zostały wyróżnione podczas rozdania nagród International Design Excellence Awards (IDEA). Kinergy AS ev to połączenie nowoczesnych technologii zapewniających wyjątkowo niski poziom hałasu, udoskonalone osiągi oraz komfort. Opona ta wyróżnia się także innowacyjnym designem.

Opony polecane przez ekspertów na zimę

Opona zimowa Continental WinterContact TS 860 auto

Według Raportu Komisji Europejskiej używanie opon zimowych w okresie zimowym zmniejsza ryzyko wypadku aż o 46 procent! Dlatego, kiedy średnia dobowa temperatura powietrza utrzymuje się długotrwale na poziomie poniżej 7 st.C, kierowcy powinni zmienić ogumienie z letniego na zimowe. Jakie opony wybrać? Najlepiej takie, które wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne, a ich jakość potwierdzają testy ogumienia.

Większość kierowców zmienia opony na zimowe. A Ty?

Większość kierowców zmienia opony na zimowe. A Ty?

Aż 94% polskich kierowców zmienia opony na zimowe pomimo, że w Polsce nie ma prawnego obowiązku sezonowej wymiany ogumienia. Większość zmotoryzowanych zdaje sobie sprawę, że dostosowanie rodzaju opon do warunków atmosferycznych ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Nowe opony dla aut klasy SUV na każde zimowe warunki

Opona zimowa Dębica Frigo SUV2

Odpowiadając na potrzeby szybko rosnącego rynku SUV, wiodąca polska firma oponiarska Dębica S.A. wprowadza Frigo SUV2 – przyjazną dla portfela oponę zimową, która sprawdzi się w każdych warunkach zimowych. Produkt będzie dostępny w sześciu rozmiarach.

Nowa innowacyjna opona zimowa Michelin Alpin

Opona osobowa Michelin Alpin 6

Michelin wprowadza na europejski rynek zimową oponę do samochodów osobowych Michelin Alpin 6 . Nowa opona zapewnia najwyższe osiągi – od nowości do zużycia – oferując trwałość większą średnio o 20 proc. od konkurencyjnych opon premium.

Trzy modele BMW na oponach Yokohama

Opona Yokohama ADVAN Sport V105

Opony Yokohama, po raz kolejny w tym roku, zostały wybrane przez wiodący niemieck i koncern motoryzacyjny BMW jako fabryczne wyposażenie nowej generacji SUV-ów BMW X4. Wcześniej debiutowały w modelach BMW X3 oraz BMW M5.

Jaki olej do auta z dużym przebiegiem?

Jaki olej do auta z dużym przebiegiem?

Wybór właściwego oleju silnikowego ma duży wpływ na niezawodność jednostki napędowej. Na forach internetowych wciąż możemy spotkać się z opiniami, że do silników z dużym przebiegiem najlepiej wlewać olej półsyntetyczny lub nawet mineralny. Na ile te opinie są prawdą, a na ile kolejnym motoryzacyjnym mitem?

Nowe bieżniki Hankook do jazdy po drogach i w terenie

Nowe bieżniki Hankook do jazdy po drogach i w terenie

Nowe bieżniki do jazdy po drogach, jak i w terenie uzupełniają istniejącą linię opon stosowanych na placach budowy, Hankook SmartWork. Nowe produkty SmartWork: AM11 do osi sterującej, DM11 do osi napędowej i TM11 do naczep, zostały zaprojektowane na potrzeby dostaw na place budowy. Tym samym, radzą sobie świetnie nie tylko na nawierzchniach nieutwardzonych, ale także na drogach, m.in. dzięki długiej żywotności.

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj