Aktualności, promocje...

Nowa innowacyjna opona zimowa Michelin Alpin

Michelin wprowadza na europejski rynek zimową oponę do samochodów osobowych Michelin Alpin 6 . Nowa opona zapewnia najwyższe osiągi – od nowości do zużycia – oferując trwałość większą średnio o 20 proc. od konkurencyjnych opon premium.

Opona osobowa Michelin Alpin 6

Nowa Michelin Alpin 6 pokazuje swoją przewagę nie tylko gdy jest nowa, lecz także gdy osiągnie dopuszczalny poziom zużycia. W oponie zastosowano trzy innowacyjne technologie, między innymi ewolucyjnie samoregenerującą się rzeźbę bieżnika. Testy przeprowadzone przez TÜV SÜD *dowiodły, że opona Alpin 6 po osiągnięciu dopuszczalnego poziomu zużycia bieżnika hamuje na śniegu o 5,9 m krócej od średniej opon konkurentów oraz zapewnia lepszą trakcję na zaśnieżonych podjazdach.

Innowacyjne technologie zastosowane w Michelin Alpin 6

  • Samoblokujące się lamele 3D w kształcie kropli wody, które otwierają i rozszerzają się wraz ze zużywaniem się bieżnika, zapewniając większą przyczepność i lepsze odprowadzanie wody i śniegu spod opony.
  • Ukośne zagłębienia na dnie rowków, które wzmacniają trakcję i hamowanie na śniegu.
  • Dwuwarstwowa mieszanka bieżnika, która wraz ze zużywaniem się opony zapewnia elastyczność i przyczepność na śniegu i w warunkach zimowych niezależnie od głębokości pozostałego bieżnika.

Nowa opona nie ma wskaźnika zużycia (w warunkach zimowych) na poziomie 4 mm, ponieważ zapewnia osiągi do dopuszczalnego przepisami poziomu 1,6 mm. Zamiast wskaźnika zimowego w rowkach nowej opony znajdziemy wskaźniki procentowego zużycia bieżnika na poziomie 75, 50 i 25 proc. Michelin Alpin 6 jest obok opon Michelin CrossClimate+, Michelin Agilis CrossClimate+ oraz Michelin Primacy 4 kolejną pozycją w gamie opon Michelin oferujących osiągi od nowości do zużycia.

Opona osobowa Michelin Alpin 6 rozmiary


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych