Aktualności, promocje...

Wyjątkowa przyczepność opon Kleber dzięki innowacyjnym rozwiązaniom

Nowe gamy opon letnich KLEBER Dynaxer UHP i KLEBER Dynaxer HP4to efekt dwuletnich prac konstruktorów KLEBER. Dzięki większej przyczepności nowe opony zapewniają krótszą drogę hamowania na nawierzchni mokrej (- 4,7 m) [1] i suchej (- 1,5 m) [2]. W porównaniu z oponą poprzedniej generacji marki KLEBER, droga hamowania na mokrej drodze nowych opon jest krótsza o 13%. Ten wynik udało się osiągnąć dzięki nowej, opatentowanej mieszance gumy bieżnika i zastosowania w nim samoblokujących się lameli, które ograniczają odkształcenia opon podczas jazdy.

Opona Kleber Dynaxer UHP

W klasyfikacji z europejskich etykiet KLEBER Dynaxer UHP otrzymała we wszystkich rozmiarach klasę A przyczepności na mokrej nawierzchni, KLEBER Dynaxer HP4 – klasę A lub B w zależności od rozmiaru. Bieżnik z dwoma ciągłymi rowkami w zewnętrznej części podkreśla asymetrię całej opony, wzmacnia przyczepność na zakrętach i efektywnie odprowadza wodę spod opony. Samoblokujące się lamele usztywniają bieżnik w obszarze kontaktu opony z podłożem i obniżają opory toczenia, co przekłada się na oszczędność paliwa.

Gama otrzymała homologacje we wszystkich krajach Europy – w tym w Rosji, na Ukrainie, Białorusi oraz w niektórych krajach Bliskiego Wschodu. Tak jak wszystkie gamy opon KLEBER, również nowe opony Dynaxer UHP i Dynaxer HP4 są objęte Gwarancją Satysfakcji KLEBER TRUST. Więcej informacji na stronie www.kleber.pl.

Od roku 1981 marka Kleber należy do Grupy Michelin. Opony marki Kleber były zawsze cenione przez kierowców za bezpieczeństwo i gwarancję spokojnej jazdy, doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni i znakomity stosunek wartości do ceny. Nowe opony KLEBER Dynaxer UHP i KLEBER Dynaxer HP4 podtrzymują tę tradycję, oferując osiągi przewyższające osiągi opony poprzedniej generacji, KLEBER Dynaxer HP3.

Opona Kleber Dynaxer HP4

Dostępność i rozmiary
Opona KLEBER Dynaxer UHP w 2019 r. jest dostępna w 31 rozmiarach – od 17 do 19 cali. Nowa gama letnich opon osobowych Kleber pasuje do większości najbardziej popularnych modeli samochodów takich marek jak m.in. Peugeot, Citroën, Renault, Ford, Opel, Nissan czy Volkswagen.

Opona KLEBER Dynaxer HP4 w 2019 r. jest dostępna w 68 rozmiarach od 15 do 17 cali. Opona w największym rozmiarze będzie mieć profil 50 lub 55. Opona pasuje do większości modeli samochodów takich marek jak m.in. Peugeot, Citroën, Renault, Ford, Opel, Nissan, VW, BMW czy Audi.

[1] Średnie wyniki wewnętrznych testów hamowania na mokro przeprowadzonych przez Grupę Michelin w okresie od 18 maja do 14 czerwca 2017 r. na torze testowym w Ladoux. Hamowanie z ABS od 100 km/h do 0 km/h na mokrej nawierzchni.

[2] Wyniki wewnętrznych testów hamowania na sucho opony w rozmiarze 225/45R17 94Y przeprowadzonych przez Grupę Michelin 11 kwietnia 2017 r. na torze testowym w Fontange.

Kleber opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych