Aktualności, promocje...

Nowe opony koncepcyjne Hankook

„Design innovation” to projekt organizowany przez Hankook Tire we współpracy z ze światowej rangi uniwersytetami specjalizującymi się w zakresie designu. Podsumowanie tegorocznej edycji, której motto brzmiało „Extending Future Life beyond Mobility”, odbędzie się na Essen Motor Show.

Po raz pierwszy zostaną zaprezentowane zwycięskie prace: „Aeroflow” i „Hexonic” wykonane przez studentów z Londynu. Organizując ten innowacyjny projekt, firma Hankook miała na celu zmotywować studentów designu do rozwijania koncepcji wykraczających poza granice znanych dzisiaj rozwiązań z zakresu opon i mobilności.

Nowe opony koncepcyjne Hankook

– Dla producenta opon klasy premium, firmy Hankook przyszłość motoryzacji i innowacyjne rozwiązania to zagadnienia niezmiernie ważne. Nic więc dziwnego, że podczas tegorocznych targów Essen Motor Show, Hankook skupi się właśnie na tej tematyce i zaprezentuje dwie futurystyczne opony koncepcyjne: Aeroflow i Hexonic. Innowacyjny projekt rozpoczęty w tym roku w ramach „Design Innovation” wraz z londyńską uczelnią Royal College of Art powstał pod hasłem „Extending Future Life beyond Mobility”. Zadaniem jego uczestników było opracowanej nowej koncepcji opon dla pojazdów autonomicznych. Kryteriami, którymi kierowało się jury były między innymi atrakcyjność dla użytkownika, projekt oraz zastosowanie praktycznych rozwiązań technologicznych.

„Ten projekt to część naszych wysiłków na rzecz znalezienia kreatywnych i skutecznych rozwiązań” wyjaśnia Klaus Krause, szef Europejskiego Centrum Badań i Rozwoju w firmie Hankook. „Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaprezentować swój twórczy wkład, reprezentujący nieszablonowe myślenie, do którego zachęcamy również naszych pracowników. W ostatnich latach projekt przyczynił się do rozwoju innowacyjnych opon. Bez wątpienia nadal będziemy rozwijać nowe wizje wykraczające poza granice znanych dziś opon i mobilności.”

Model „Hexonic” to inteligentna opona koncepcyjna do autonomicznych pojazdów. Projektant uznał w pełni autonomiczne pojazdy bez kierowcy za standard dla miast przyszłości i opracował oponę dla współdzielonych samochodów. Jednym z głównych założeń był komfort jazdy dlatego model Hexonic skanuje i analizuje drogę w czasie rzeczywistym za pomocą siedmiu oddzielnych czujników umieszczonych na bieżniku. W ten sposób opona rejestruje warunki na drodze, takie jak przyczepność, temperatura i stan nawierzchni oraz odpowiednio dopasowuje bieżnik opony.

Model „Aeroflow” jest oponą z maksymalną siłą docisku zaprojektowaną do użytku w sportach motorowych. Aby to osiągnąć, koło zostało poszerzone o rozdzielny bieżnik, a przyczepność opony została zoptymalizowana. Koła zostały wyposażone w turbiny łopatkowe, które pochłaniają powietrze podczas jazdy, a ponadto wytwarzają w razie potrzeby dodatkową siłę docisku. Projekt jest tak wyjątkowy, ponieważ skupiono się w nim na sile docisku, której na ogół nie uwzględnia się przy projektowaniu opon.

Po premierze europejskiej na targach Essen Motor Show nagrodzone opony koncepcyjne zostaną zaprezentowane na kolejnych targach europejskich w przyszłym roku.


Źródło: Hankook
Udostępnij

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych