Opony ciężarowe Goodyear gotowe na Dakar 2016

Opony ciężarowe Goodyear gotowe na Dakar 2016

Zespół De Rooy, triumfator wyścigu Dakar 2012, wystartuje w najtrudniejszych zawodach świata, często określanych jako ‘Odyseja’, wyposażony w opony ciężarowe Goodyear ORD. Wybór poprzedziła seria wszechstronnych, wymagających testów, przeprowadzonych w Hiszpanii i Maroku.

Hamowanie złych nawyków

Hamowanie złych nawyków

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Dział Opon firmy Continental w Wielkiej Brytanii, kierowcy mają świadomość braku wystarczających umiejętności prowadzenia samochodu. Co ważniejsze to właśnie błędy popełniane przez kierowców są główną przyczyną wypadków drogowych. Czy można temu zapobiec?

Nowa linia ContiTread do bieżnikowania na zimno

Nowa linia ContiTread do bieżnikowania na zimno

Continental rozszerza swoją ofertę bieżników o pasy bieżników do opon autobusowych Conti CityPlus HA3 i Conti Urban HA3 M+S. Nowe wzory bieżnika dostępne są także w oponach autobusowych i do pojazdów eksploatowanych na placu budowy. W tym specjalna opona HDC1 (M) z płytszym wzorem bieżnika oraz bieżnikowana HTL 1 Eco Plus do naczep, teraz dostępna także w rozmiarze 445/45 R 19.5.

Goodyear rozszerza linię produktów bieżnikowanych na gorąco

Goodyear rozszerza linię produktów bieżnikowanych na gorąco

Długodystansowe opony ciężarowe Goodyear Marathon LH II wzbogacają ofertę opon bieżnikowanych na gorąco. Na rynku pojawia się ogumienie Marathon LHD II na oś napędową w rozmiarach 315/80R22.5, 315/70R22.5 i 295/80R22.5 oraz Marathon LHT II dla naczep w popularnym rozmiarze 385/65R22.5.

Zachowania kierowców powodują efekt domina na drodze

Zachowania kierowców powodują efekt domina na drodze

Wspólne badanie firmy Goodyear i London School of Economics and Political Science, przeprowadzone na grupie blisko 9000 kierowców z 15 europejskich krajów pokazało, że zachowania kierowców na drodze wywołują efekt domina. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku agresywnych uczestników ruchu drogowego, których działanie może być powtarzane przez innych.

Otwórz auto smartfonem

Continental car key system

Współczesny kluczyk do auta nie tylko potrafi w prosty, bezpieczny, bezdotykowy sposób otworzyć czy zamknąć samochód, ale coraz częściej jest kluczem do świata komfortu kierowcy. Reaguje gdy kierowca zbliża lub oddala się od pojazdu, zapala światła o zmroku czy włącza ulubioną muzykę i dostosowuje ustawienia fotela.

Michelin w Olsztynie od 20 lat

Fabryka Michelin w Olsztynie

Dokładnie dziś mija 20 lat od wejścia olsztyńskiej fabryki opon w skład Grupy Michelin. Po 20 latach – olsztyńska fabryka Michelin jest największą fabryką opon w Polsce i jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie.

Aplikacja TireInteractive od Continental

Aplikacja TireInteractive od Continental

Continental uruchomił TireInteractive – aplikację na Ipady przeznaczoną dla klientów OEM w sektorze pojazdów użytkowych. To interaktywne narzędzie ma zwiększyć wydajność zespołów sprzedażowych producentów oryginalnego wyposażenia ciężarówek i autobusów.

Continental i Schmitz Cargobull zacieśniają współpracę

Opona Conti Hybrid HT3

Continental i Schmitz Cargobull zacieśniają swoją 30-letnią współpracę, wprowadzając oponę Conti Hybrid HT3 jako standardowe ogumienie do naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych produkowanych przez jednego z największych i najbardziej producentów.

Michelin CargoXBib Heavy Duty - nowość z innowacyjnym trójkątnym bieżnikiem

Opona Michelin CargoXBib Heavy Duty

Nowa opona została opracowana z myślą o rolnikach, którzy intensywnie korzystają z przyczep nie tylko na polach, ale również na zwykłych drogach, także podczas przewożenia ciężkich ładunków. Właśnie dlatego Michelin CargoXBib Heavy Duty wyróżnia się wszechstronnością zastosowania oraz dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, nawet podczas jazdy przy dużym obciążeniu po nawierzchni asfaltowej.

Stereotypy za kółkiem – jak Cię widzą, tak oceniają!

Stereotypy za kółkiem – jak Cię widzą, tak oceniają!

Krzywdzące oceny i uprzedzenia nie są rzadkością również wśród kierowców. Okazuje się, że to jak jesteśmy postrzegani na drodze może zależeć od koloru, typu, a nawet czystości naszego auta. To kluczowe wnioski z ankiety przeprowadzonej przez Continental wśród 2 tysięcy brytyjskich kierowców.

Goodyear UltraGrip święci triumfy w europejskich testach opon zimowych

Opona Goodyear UltraGrip Performance

Europejskie magazyny motoryzacyjne sprawdziły opony zimowe w najpopularniejszych rozmiarach i na wielu typach samochodów. Wymagającym testom poddano także najnowszą generację opon zimowych Goodyear. Ogumienie zimowe Goodyear wypadło doskonale, zdobywając najwyższe miejsca w rankingach w całej Europie.

Test opon Auto Bild - Dunlop zwycięża

Opona Dunlop Winter Sport 5

Dunlop Winter Sport 5 zwycięzcą dwóch prestiżowych niemieckich testów opon. Nowa opona zimowa Dunlop pokonała siedmiu konkurentów w testach „Auto Bild Allrad” i „Auto Bild Sportscars”

Slalom gigant po europejskich przepisach

Europejskie regulacje dotyczące zimowego wyposażenia samochodów ciężarowych i autobusów.

Europejskie przepisy dotyczące zimowego wyposażenia samochodów ciężarowych i autobusów, podlegają ciągłym zmianom. Dlatego ważne jest, by przed rozpoczęciem sezonu kierowcy samochodów ciężarowych zapoznali się z instrukcjami dla każdego z krajów, które zamierzamy odwiedzić w ciągu najbliższym miesięcy.

Test opon polecanych na zimę

Test opon polecanych na zimę

W tegorocznych testach opon przeprowadzonych przez niezależne autorytety branżowe opona Continental ContiWinterContact TS 850 uzyskała znakomite wyniki aż w siedmiu niezależnych rankingach. Świetnie wypada także Continental ContiWinterContact TS 850 P – najnowsza opona zimowa koncernu.

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj