Aktualności, promocje...

Test opon polecanych na zimę

W tegorocznych testach opon przeprowadzonych przez niezależne autorytety branżowe opona Continental ContiWinterContact TS 850 uzyskała znakomite wyniki aż w siedmiu niezależnych rankingach. Świetnie wypada także Continental ContiWinterContact TS 850 P – najnowsza opona zimowa koncernu.

Pierwsze zestawienia opon zimowych są publikowane już wczesną jesienią. Jedne z najbardziej oczekiwanych, to wyniki testów przeprowadzonych wspólnie przez kluby automobilowe ADAC, ÖEAMTC, TCS i organizację konsumencką Stiftung Warentest. W tym sezonie najlepsza w tych testach dla rozmiaru 205/55 R16 H okazała się opona Continental ContiWinterContact TS 850. Eksperci docenili zwłaszcza jej zrównoważone osiągi, znakomitą wydajność na mokrej i suchej nawierzchni oraz prowadzenie na śniegu. Zwycięska opona zapewnia też niższe zużycie paliwa. Model jest poddawany profesjonalnym testom opon regularnie od 2012 roku, niezmiennie znajdując się w czołówce ogumienia zimowego.

Opona Continental ContiWinterContact TS850

Eksperci wiedzą co najlepsze
Continental ContiWinterContact TS 850 potwierdziła swoje mocne strony zajmując najwyższą pozycję w zestawieniu opon zimowych niemieckiej organizacji nadzoru technicznego Gesellschaft für Technische Überwachung mbH (GTÜ). W popularnym rozmiarze 225/50 R 17 – przeznaczonym dla samochodów osobowych średniej i wyższej klasy – opona uzyskała bardzo dobre wyniki w próbach na śniegu oraz na mokrej i suchej nawierzchni. Co więcej, testy trakcji i hamowania tego modelu zdobyły najwyższe noty.

Najlepsze zdaniem redakcji
Aby ułatwić czytelnikom wybór najlepszej opony zimowej, każdego sezonu redakcje magazynów motoryzacyjnych organizują własne testy, w których ocenie poddawane są właściwości opon w różnych warunkach zimowych.

W tym roku Continental ContiWinterContact TS 850 została zwycięzcą testów w rozmiarze 185/65 R15 T/H, przeprowadzonych pod patronatem magazynu „Auto Zeitung”. Również zdaniem redakcji „Auto Moto”, to opona bezpieczna, szybka i zapewniająca zrównoważone osiągi, dlatego zajęła pierwsze miejsce w rankingu dla tego samego rozmiaru. Co więcej, model jest „polecany" przez specjalistów „auto, motor und sport”, którzy testowali ogumienie w rozmiarze 225/50 R17 – tu opona zebrała najlepsze oceny za prowadzenie na mokrej nawierzchni. Zdaniem redakcji polskiego magazynu „Motor” Continental ContiWinterContact TS 850 jest bezkonkurencyjna w popularnym rozmiarze 205/55 R16. Ponadto, decyzją specjalistów z „AutoBild”, opona zajęła trzecie miejsce na podium w zestawieniu dla rozmiaru 185/60 R15.

Opona Continental ContiWinterContact TS850 P

Nowość doceniona
Warto podkreślić, że testom został poddany również najnowszy model opony zimowej koncernu – Continental ContiWinterContact TS 850 P SUV. Opona w rozmiarze 215/65 R16 znalazła się na podium i jest „zdecydowanie polecana” kierowcom przez specjalistów z "AutoBild Allrad". Jak zauważyli eksperci, model świetnie sprawdza się we wszystkich konkurencjach rozgrywanych na śniegu. Ponadto Continental ContiWinterContact TS 850 P otrzymała ocenę wzorową w rankingu „AutoBild Sportcars” dla rozmiaru 225/45 R18.

Stale inwestujemy w rozwój nowych technologii w produkcji opon. Naszym celem jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy, przy jednoczesnym zachowaniu troski o środowisko naturalne. Wieloletnia obecność na wysokich pozycjach rankingów, potwierdza doskonałą jakość i znakomite właściwości opon Continental na każdym rodzaju nawierzchni” – komentuje Andrzej Mazur, Menedżer marki Continental, Continental Opony Polska.

Opony zimowe Continental sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach, o czym świadczą rekomendacje niezależnych instytucji i magazynów branżowych. W tym sezonie opony Continental otrzymują wysokie noty niemal w każdym liczącym się zestawieniu.


Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony test

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych