Mercedes-Maybach z technologią wyciszającą od Goodyeara

Mercedes-Maybach S-Class łączy w sobie doskonałość Mercedesa klasy S z ekskluzywnością marki Maybach. Aby zapewnić użytkownikom wyjątkowo komfortową i przyjemną jazdę, Mercedes zdecydował się na wyposażenie limuzyny w zaawansowane technologicznie opony Goodyear.

Mercedes-Maybach z technologią wyciszającą SoundComfortod Goodyeara

Pojazd będzie wyposażony w opony Goodyear EfficientGrip Run on Flat w rozmiarze 245/45R19 102Y XL na osi przedniej i 275/40R19 101Y na osi tylnej lub w opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 Run on Flat w rozmiarze 245/40R20 99Y XL na osi przedniej i 275/35R20 102Y XL na osi tylnej. Wszystkie opony noszą symbol MOE, co oznacza, że zostały wyprodukowane specjalnie dla marki Mercedes. Ich dodatkową zaletą jest zastosowanie technologii SoundComfort.

Technologia Goodyear SoundComfort to pianka poliuretanowa o otwartych komórkach umieszczona na wewnętrznej powierzchni opony. Potrafi ona wyciszyć aż o 11 dB szczytowy dźwięk rezonansu komory opony, który powstaje, gdy ogumienie toczy się po nawierzchni. Przekłada się to na zmniejszenie poziomu hałasu wewnątrz pojazdu nawet o 4 dB. Dzięki temu w kabinie pojazdu jest znacznie ciszej, pomimo szerokiego zakresu prędkości.

Nowa technologia ma za zadanie uprzyjemnić jazdę i umożliwić kierowcom oraz pasażerom podróż w cichszym środowisku, doskonale pasującym do luksusowych podróży Mercedesem - Maybachem klasy S.

„Technologia SoundComfort to innowacja, którą wprowadziliśmy w 2014 roku jako efekt najnowszych badań w dziedzinie technologii oponiarskich. Zapewnia ona podróżującym znacznie niższy poziom hałasu. W miarę jak producenci tacy jak Mercedes udoskonalają swoje pojazdy, ograniczenie hałasu staje się kluczowym elementem poprawy ogólnego komfortu podróżnych, dlatego z przyjemnością oferujemy Mercedesowi tę wiodącą na rynku technologię” – powiedział Percy LeMaire, dyrektor ds. technologii opon w Goodyear Dunlop.


Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj