Aktualności, promocje...

Michelin CargoXBib Heavy Duty - nowość z innowacyjnym trójkątnym bieżnikiem

Nowa opona została opracowana z myślą o rolnikach, którzy intensywnie korzystają z przyczep nie tylko na polach, ale również na zwykłych drogach, także podczas przewożenia ciężkich ładunków. Właśnie dlatego Michelin CargoXBib Heavy Duty wyróżnia się wszechstronnością zastosowania oraz dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, nawet podczas jazdy przy dużym obciążeniu po nawierzchni asfaltowej.

Michelin CargoXBib Heavy Duty

Wytrzymały karkas nowej opony rolniczej Michelin CargoXBib Heavy Duty zapewnia jej długą żywotność, bardzo dobrą przyczepność na pochyłościach, komfort prowadzenia, a także efektywny system czyszczenia. Takie osiągi i właściwości to także efekt innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez inżynierów Michelin, takich jak bieżnik „Tripod” z trójkątnymi klockami oraz nowy kształt rowków bieżnika wspomagających samooczyszczanie.

Nowa opona Michelin CargoXBib Heavy Duty została zaprojektowana z myślą o rolnikach, którym zależy na pewności w prowadzeniu pojazdu podczas korzystania z przyczep przewożących ciężkie ładunki zarówno na asfaltowych drogach, jak i na polu. Nowe ogumienie Michelin może być stosowane w pojazdach o obciążeniu do prawie 8 330 kg na jedną oponę.

Osiągi nowej opony Michelin CargoXBib Heavy Duty to wynik zastosowania następujących technologii:
· innowacyjny wszechstronny bieżnik z trójkątnymi klockami, który zwiększa stabilność pojazdu oraz pewność prowadzenia zarówno na drodze, jak i na polu, podnosi wytrzymałość opony, a tym samym wydłuża jej żywotność;
· ułożenie trójkątnych klocków bieżnika oraz nietypowe rowki ułatwiają usuwanie spomiędzy nich błota, dzięki czemu system czyszczący nowej opony może być nawet trzy razy bardziej efektywny niż w ogumieniu poprzedniej generacji;
· sposób łączenia trójkątnych klocków bieżnika poprawia ich stabilność, dzięki czemu nie skręcają się na nawierzchni, co zmniejsza ich zużycie;
· masywne zaokrąglone barki opony chronią uprawy oraz ułatwiają kierowanie pojazdem po ubitej ziemi;
· płaski i szeroki wzór bieżnika optymalizuje obszar kontaktu z podłożem i tym samym zmniejsza ugniatanie gleby.

Michelin CargoXBib Heavy Duty bieżnik

Nowe ogumienie Michelin to kolejna generacja opon Michelin CargoXBib i uzupełnienie portfolio linii Michelin CargoXBib High Flotation z technologią Michelin Ultraflex. W porównaniu do poprzedniego modelu opony Michelin CargoXBib Heavy Duty wyróżniają się wszechstronnością zastosowań – jazda po drogach i prace na polu – oraz ulepszonym systemem samooczyszczania.

Opona Michelin CargoXBib Heavy Duty została zaprojektowana we współpracy z producentami maszyn rolniczych i będzie sprzedawana jako oryginalne wyposażenie maszyn. Nowe ogumienie jest dostępne do przyczep i pras rolniczych w trzech rozmiarach:
560/60 R22.5 (dostępna od listopada 2015)
560/45 R22.5 (dostępna od lipca 2016)
500/60 R22.5 (dostępna od sierpnia 2016)


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych