Aktualności, promocje...

Opony ciężarowe Goodyear gotowe na Dakar 2016

Zespół De Rooy, triumfator wyścigu Dakar 2012, wystartuje w najtrudniejszych zawodach świata, często określanych jako ‘Odyseja’, wyposażony w opony ciężarowe Goodyear ORD. Wybór poprzedziła seria wszechstronnych, wymagających testów, przeprowadzonych w Hiszpanii i Maroku.

Dakar to największy na świecie i najbardziej wymagający terenowy wyścig samochodów, motocykli i pojazdów ciężarowych. Jego najnowsza edycja zostanie zorganizowana na terenie Argentyny i Boliwii, od 3 do 16 stycznia 2016 roku, z udziałem 660 zawodników z ponad 50 krajów i przeszło 400 motocykli, quadów, aut i pojazdów ciężarowych.

Opony ciężarowe Goodyear gotowe na Dakar 2016

„Bardzo się cieszymy, że zespół De Rooy wybrał opony ciężarowe Goodyear ORD na wyścig Dakar 2016. Intensywne próby wykazały, że nasze opony ciężarowe oferują doskonałe osiągi w zakresie trakcji, trwałości i wytrzymałości. Te kluczowe parametry są nieodzowne w walce o zwycięską pozycję w tak wymagającym wyścigu jak Dakar. Dla nas uczestnictwo w jednym z najtrudniejszych wyścigów terenowych z zespołem De Rooy jest znakomitą okazją do pokazania możliwości opon terenowych ORD w najtrudniejszych warunkach. To także szansa na obserwacje i pozyskanie kolejnych, cennych danych, które pomogą nam w rozwoju opon ciężarowych w przyszłości. Odliczamy dni do stycznia i życzymy zespołowi samych sukcesów w trakcie rajdu” -powiedział Benjamin Willot, dyrektor marketingu opon ciężarowych, Goodyear Europa, Bliski Wschód i Afryka.

Holenderska ekipa De Rooy pojedzie w Dakarze trzema ciężarówkami Iveco wyposażonymi w opony terenowe Goodyear ORD w rozmiarze 375/90R22.5. Za kierownicą głównego pojazdu wyścigowego zasiądzie Gerard De Rooy, który w 2012 r. wygrał wyścig Dakar w klasie pojazdów ciężarowych. Drugą ciężarówkę poprowadzi członek zespołu De Rooy - Ales Loprais, a szybki pojazd wsparcia technicznego - Ton van Genugten.

Opony Goodyear ORD wybrano po wszechstronnych testach, przeprowadzonych podczas tegorocznych rajdów: lipcowego Baja w Hiszpanii oraz październikowego Oilibya Rally w Maroku. Podczas tych próbnych wyścigów, inżynierowie z Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu ściśle współpracowali z zespołem, by osiągnąć najlepszą konfigurację, umożliwiającą optymalizację osiągów opon w różnych warunkach, z jakimi przyjdzie zmierzyć się zawodnikom.

Opony ciężarowe Goodyear gotowe na Dakar 2016

Goodyear ORD w rozmiarze 375/90R22.5 to opona testowa, stworzona na potrzeby wyścigu Dakar. Ma ona zastąpić ogumienie 14.00R20, które zespół De Rooy wykorzystywał podczas wcześniejszych startów. Goodyear ORD w unikatowym dla koncernu rozmiarze 375/90R22.5 zachowuje tę samą łączną średnicę i szerokość co 14.00R20, natomiast wyróżnia się większym rozmiarem obręczy, który pozostawia więcej miejsca na tarcze hamulcowe, co zwiększa odporność na przegrzewanie.

„Testy przeprowadzone we współpracy z Goodyearem dowiodły znakomitych osiągów opon terenowych Goodyear ORD. Jesteśmy przekonani, że to dla nas najlepsza opona na Dakar. Opony są kluczowym czynnikiem do osiągnięcia celu, jaki sobie postawiliśmy – zdobycia najwyższego stopnia podium w styczniu. Jesteśmy przekonani, że sprostamy temu wyzwaniu z oponami Goodyear” – powiedział Henk van Leuven, menedżer zespołu De Rooy.

Program wyścigu Dakar 2016:

03/01: Buenos Aires – Villa Carlos Paz

04/01: Villa Carlos Paz – Termas de Río Hondo

05/01: Termas de Río Hondo – Jujuy

06/01: Jujuy – Jujuy

07/01: Jujuy – Uyuni

08/01: Uyuni – Uyuni

09/01: Uyuni – Salta

10/01: Rest day in Salta

11/01: Salta – Belén

12/01: Belén – Belén

13/01: Belén – La Rioja

14/01: La Rioja – San Juan

15/01: San Juan – Villa Carlos Paz

16/01: Villa Carlos Paz – Rosario


Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych