Aktualności, promocje...

Docieranie silnika. Czy jest konieczne w nowych autach?

Docieranie silnika. Czy jest konieczne w nowych autach?

Chociaż sposób działania silników spalinowych – w podstawowych założeniach – od wielu lat pozostaje niezmienny, nie da się ukryć, że zmieniła się nieco ich budowa i zastosowane materiały. Dawniej jedną z procedur zalecanych w instrukcji obsługi każdego nowego samochodu była konieczność tzw. dotarcia silnika przez pierwsze kilka tysięcy kilometrów. To określenie nadal przewija się na przeróżnych forach i grupach motoryzacyjnych. Co oznacza „dotarcie silnika” i czy jest dzisiaj potrzebne?

Michelin CrossGrip z nowymi rozmiarami opon rolniczych

Michelin CrossGrip z nowymi rozmiarami opon rolniczych

Michelin wprowadza dwa nowe rozmiary swoich całorocznych opon rolniczych Michelin CrossGrip o wielofunkcyjnym zastosowaniu. Gama przeznaczona jest do koparko-ładowarek, ładowarek burtowych, ładowarek teleskopowych i małych traktorów.

Legenda ponownie na drodze

Drogowy model BT62R na oponach Eagle F1 SuperSport RS

Po wznowieniu kultowej współpracy w 2019 r., Goodyear ponownie łączy siły z Brabham Automotive, aby wyposażyć drogowy model BT62R w opony Eagle F1 SuperSport RS.

Nowa technologia produkcji opon

Nowa technologia produkcji opon

Bridgestone, wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności, ARLANXEO, wiodący na świecie producent kauczuku syntetycznego oraz Solvay, jedna z czołowych firm naukowych i światowy lider w produkcji krzemionki wysokodyspersyjnej (Highly Dispersible Silica - HDS), ogłosiły wprowadzenie TECHSYN, nowej technologii w produkcji opon. Dzięki TECHSYN, opony zyskują większą wydajność i są bardziej przyjazne dla środowiska.

Michelin Pilot Sport Cup na wyposażeniu najnowszego Porsche 911 GT3

Michelin Pilot Sport Cup na wyposażeniu najnowszego Porsche 911 GT3

Michelin został dostawcą ogumienia do najnowszej wersji kultowego Porsche. Michelin Pilot Sport Cup będą jednymi z opon montowanych jako element oryginalnego wyposażenia w siódmej generacji Porsche 911 GT3 (992). Dodatkowo opony Michelin Pilot Sport Cup 2 R Connect będą dostępne jako opcja oferowana przez dealera kierowcom, którzy chcą podnieść osiągi na torze do granic możliwości.

Goodyear dostawcą opon dla BMW M2 Cup

Goodyear dostawcą opon dla BMW M2 Cup

BMW ogłosiło, że Goodyear będzie partnerem oponiarskim zupełnie nowego cyklu BMW M2 Cup. Ta nowa sportowa rywalizacja dla klientów została stworzona jako platforma dla obiecujących, młodych talentów. Zmagania będą odbywały się w ramach wyścigów poprzedzających prestiżowe imprezy DTM (Wyścigi Niemieckich Samochodów Klasy Turystycznej).

10 lat gwarancji na opony rolnicze Bridgestone

10 lat gwarancji na opony rolnicze Bridgestone

Bridgestone z 10-letnią gwarancją na wszystkie radialne opony rolnicze. Oferta obejmuje wyłącznie produkty zakupione bezpośrednio od dealera opon z Grupy Bridgestone lub stanowiące pierwszy montaż nowego pojazdu (pod warunkiem braku oddzielnych gwarancji). Opony muszą mieć nienaruszony numer seryjny/DOT i nie mogą zostać poddane naprawom, pogłębieniu lub bieżnikowaniu.

Michelin wprowadza nowe rozmiary paliwooszczędnych opon X Multi Energy

Michelin wprowadza nowe rozmiary paliwooszczędnych opon X Multi Energy

Marka Michelin wprowadza nowy rozmiar swojej popularnej opony ciężarowej MICHELIN X Multi Energy przeznaczonej do transportu międzynarodowego, krajowego i regionalnego. Dotychczasowa oferta poszerza się o model 315/80 R 22.5 na osie prowadzącą i napędową. Opona w istotny sposób obniża zużycie paliwa oraz charakteryzuje się trwałością i wydłużonym czasem użytkowania, co przekłada się bezpośrednio na niższe koszty przewoźników. MICHELIN X Multi Energy w nowym rozmiarze zużywa nawet o 0,7 l paliwa na 100 km mniej niż jej poprzedniczka (na podstawie kalkulacji z VECTO [1]).

Hankook w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu

Hankook w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu

Lamborghini Huracán GT3 EVO w rękach Hankooka i FFF Racing Team podczas 49 wyścigu ADAC TOTAL 24h na Nürburgringu. Producent opon klasy premium łączy siły z FFF Racing Team wspomaganym przez Lamborghini Squadra Corse - cieszący się powodzeniem departament na międzynarodowej scenie wyścigów GT3 - wyposażając zespół w swoje produkty Ventus Race z najwyższej półki oraz udzielając pomocy swoich inżynierów - a wszystko to z myślą o wyścigu enduro, który odbędzie się od 3 do 6 czerwca w górach Eifel.

Akumulator i destrukcyjne działanie mrozu

Akumulator i destrukcyjne działanie mrozu

W czasach pandemii wielu kierowców rzadziej korzysta z samochodu. W domu zatrzymuje ich zdalna praca lub kwarantanna. Niestety niektóre akumulatory samochodowe nie wytrzymały dłuższej bezczynności i już po pierwszym, mocniejszym podmuchu zimy przestawały działać prawidłowo. A mróz możemy porównać do choroby, bo tak jak ona – potrafi osłabić i pozostawić po sobie skutki uboczne.

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj