Aktualności, promocje...

Opona całoroczna nowej generacji - Michelin CrossClimate 2

Nowa opona Michelin została zaprojektowana do bezpiecznej jazdy po wszystkich drogach i przy każdej pogodzie. Dzięki innowacyjnym technologiom zapewnia maksymalnie wysokie osiągi od pierwszego do ostatniego kilometra. Dostępna w 115 wersjach rozmiarowych – od 15 do 20 cali.

Opona całoroczna nowej generacji - Michelin CrossClimate 2 czolo

Opona Michelin CrossClimate 2 łączy wiele, czasem pozornie niedających się pogodzić, osiągów i łatwo radzi sobie z różnymi warunkami pogodowymi we wszystkich porach roku. Opona zapewnia zalety opony letniej pod względem skuteczności hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, efektywności energetycznej i trwałości oraz zalety opony zimowej pod względem trakcji i hamowania na śniegu i w niskiej temperaturze.

Oznaczenie 3PMSF (3 szczyty górskie i płatek śniegu) na bokach Michelin CrossClimate 2 potwierdza, że oponę można stosować zimą, także w krajach, gdzie stosowanie opon zimowych jest obowiązkowe

Wysokie osiągi od pierwszego do ostatniego kilometra dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii
Michelin CrossClimate 2 to innowacyjne połączenie zaawansowanych technologii, które zastosowano we wszystkich elementach opony – głównie w mieszance gumy i rzeźbie bieżnika.

Opona Michelin CrossClimate 2 – zarówno nowa, jak i po zużyciu bieżnika do dopuszczalnego poziomu (zgodnego z przepisami krajowymi dotyczącymi użytkowania opon zimowych) – zwyciężyła w sześciu z dziewięciu testów przeprowadzonych w latach 2020 i 2021 – głównie w kategoriach skuteczności hamowania i trakcji. Opona wyróżnia się również doskonałą trwałością dzięki mieszankom gumy i ząbkowanym lamelom, które obniżają opory toczenia i zwiększają trwałość opony.

Opona całoroczna nowej generacji - Michelin CrossClimate 2 bok

Rozwiązania zastosowane przy konstruowaniu Michelin CrossClimate 2 są przyjazne środowisku naturalnemu
Dzięki większej trwałości, opony Michelin CrossClimate 2 można wymieniać rzadziej - dopiero po zużyciu bieżnika do dopuszczalnego poziomu. Mniej opon do wymiany to mniej zużytych surowców i mniej odpadów. Z kolei niższe opory toczenia obniżają emisję CO 2. Opory toczenia Michelin CrossClimate 2 są porównywalne z oporami standardowej opony letniej . Ponadto dzięki większej trwałości opon kierowcy mogą cieszyć się lepszym stosunkiem jakości do ceny, a za sprawą niższych oporów toczenia, obniżeniem zużycia paliwa.

Nowość Michelin jest produkowana w siedmiu europejskich fabrykach, głównie we Francji, a także w Polsce, Niemczech, Włoszech i Hiszpanii. Dostępna jest na koła o średnicy od 15 do 20 cali. Na liście 115 wersji rozmiarowych jest 65 nowych pozycji, czyli o 40 proc. więcej niż przy poprzednim modelu Michelin CrossClimate+.

Michelin CrossClimate 2 zajmuje najwyższe miejsca w europejskich testach segmentu opon całorocznych:

  • 1 miejsce pod względem hamowania:
    - na suchej nawierzchni
    - na mokrej nawierzchni (opony z bieżnikiem o minimalnej dopuszczalnej głębokości)
    - na śniegu, od pierwszego do ostatniego kilometra (opony nowe i o dopuszczalnym poziomie zużycia)
  • 1 miejsce w trakcji na śniegu od pierwszego do ostatniego kilometra ( opony nowe i o dopuszczalnym poziome zużycia)
  • 2 miejsce w hamowaniu na mokrej nawierzchni (opony nowe)

Więcej informacji tutaj

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych