Aktualności, promocje...

Zmień opony zanim pojawi się pierwszy śnieg

Wiele osób zwleka z sezonową wymianą opon do ostatniego momentu, co nie jest wskazane. Specjalna konstrukcja opon zimowych zapewni kierowcom zwiększony komfort i bezpieczeństwo jazdy już jesienią, kiedy pojawiają się niższe temperatury, częstsze opady i mgła, dlatego warto już wtedy postawić na sprawdzony sprzęt. Zimowe opony Bridgestone klasy premium to idealny wybór dla bezpiecznej jazdy późną jesienią i zimą, co w tym roku ponownie potwierdziły ich doskonałe wyniki w niezależnych testach przeprowadzonych w całej Europie. Kierowcy nie powinni jednak zapominać o zimowej konserwacji i odpowiednim wyposażeniu swoich samochodów.

Zmień opony zanim pojawi się pierwszy śnieg

Obecnie w Polsce nie ma obowiązku wymiany opon letnich na zimowe, ale warto to zrobić w momencie, gdy temperatura powietrza spada poniżej 7°C. W takich warunkach guma w oponach letnich twardnieje i w efekcie opony tracą przyczepność na drodze, co przekłada się na znacznie bardziej wydłużoną drogę hamowania. W popularnych w sezonie zimowego wypoczynku krajach takich jak Austria, Czechy, Słowacja, Włochy, a od niedawna również we Francji opony zimowe są wymagane ustawowo, dlatego warto mieć na uwadze obowiązujące w danym państwie przepisy wybierając się na zimowy wyjazd.

Samochód wyposażony w wysokiej jakości opony zimowe wykazuje większą stabilność jazdy, lepsze prowadzenie i wyraźnie krótszą drogę hamowania podczas jazdy po lodzie i śniegu. Oprócz specjalnej mieszanki, opony zimowe zawdzięczają swoje osiągi drobnym lamelom, które zwiększają tak zwany "efekt krawędziowy". W rezultacie otrzymujemy lepszą trakcję i większą przyczepność w śliskich warunkach.

Dodatkowo należy pamiętać o odpowiedniej głębokości bieżnika i wieku opon. Przed każdą wymianą opon, Bridgestone zaleca dokładne sprawdzenie ich stanu. Warto również pamiętać, że w przypadku opon zimowych, polskie przepisy wymagają, aby głębokość bieżnika wynosiła co najmniej 1,6 mm. Chociaż wiek opony nie jest regulowany prawnie, specjaliści Bridgestone informują, że opony zimowe zachowują się optymalnie przez pięć sezonów. Po tym czasie, naturalne starzenie się mieszanki będzie z czasem pogarszać ich stan.

Wyniki niezależnych testów wielokrotnie potwierdziły, że przy wyborze nowych opon opłaca się stawiać na bezpieczeństwo i jakość marek premium. Tradycyjnie już produkty Bridgestone odnoszą w tych testach znaczące sukcesy. W tegorocznych testach opon zimowych króluje model Blizzak LM005, który już w zeszłym roku dominował dzięki swoim właściwościom. Do tej pory w 2021 roku flagowa opona zimowa Bridgestone wygrywała testy organizowane przez prestiżowe międzynarodowe magazyny, takie jak „Auto Motor Sport”, „Auto-Zeitung”, „Auto Express” czy „Motor”.

Niezależni eksperci ponownie potwierdzili, że opona Blizzak LM005 zapewnia optymalne osiągi na mokrej nawierzchni, śniegu i lodzie. Bridgestone oferuje obecnie ten model w 171 rozmiarach dla felg od 14 do 22 cali. Ponadto, 24 najbardziej popularne rozmiary (dla felg od 16" do 18") dostępne są w unikalnej wersji DriveGuard z innowacyjną technologią run-flat. Dzięki niej, kierowca może bezpiecznie kontrolować swój samochód i kontynuować jazdę z prędkością do 80 km/h na dystansie do 80 km nawet po utracie ciśnienia w uszkodzonej oponie.

Dodatkowo opony Blizzak LM005 posiadają przyczepność na mokrej nawierzchni klasy "A" według klasyfikacji UE dla wszystkich oferowanych rozmiarów i wersji. Ponadto, dzięki niskim oporom toczenia i zużyciu paliwa są one bardziej przyjazne dla środowiska, a dodatkowo nie powodują znacznego hałasu.

Przygotowanie samochodu do zimy nie polega jednak tylko na zmianie opon. W tym czasie kierowcy są narażeni na zwiększone ryzyko wypadków z powodu złej pogody i słabej widoczności, dlatego warto również przeprowadzić gruntowną kontrolę pojazdu i usunąć wszelkie wykryte nieprawidłowości, szczególnie w zakresie oświetlenia, układu hamulcowego, wycieraczek, akumulatora i płynów eksploatacyjnych.

Przydatne mogą okazać się również dodatkowe narzędzia i pomoce, takie jak kable rozruchowe, skrobaczka do lodu, miotła, łopata, rękawice ochronne, latarka kieszonkowa, ciepły koc i wystarczająca ilość płynu niezamarzającego do spryskiwaczy. Na wycieczkę w góry zawsze warto zabrać łańcuchy śniegowe, nawet jeśli na niższych wysokościach śnieg nie występuje w ogóle. Jadąc w góry warto zapakować do samochodu również pojemnik z piaskiem i linę holowniczą, na wypadek gdyby pojazd utknął w głębokim śniegu.

W mroźniejsze dni przydatny może być odmrażacz do zamków. Nie należy jednak zostawiać go w samochodzie, a nosić przy sobie. Smarowanie gumowych uszczelek drzwi odpowiednimi produktami, takimi jak gliceryna, to skuteczny sposób na zapobieganie przymarzaniu drzwi do ramy. Ważna jest również pielęgnacja samochodu. Powinna ona obejmować regularne, dokładne mycie i suszenie, które nie tylko usunie brud, ale też niepożądane osady z soli, które narażają metalowe blachy i inne części na zwiększone ryzyko korozji. Wreszcie, ważne jest regularne sprawdzanie stanu opon i utrzymywanie ich ciśnienia w zakresie zalecanym przez producenta pojazdu.

Bridgestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych