Aktualności, promocje...

Hankook wyrusza na trasę z elektrycznym Volkswagenem ID.4

Producent opon klasy premium, firma Hankook, po raz kolejny współpracuje z Challenge4 i Volkswagenem. Specjalnie dla „Great Roadshow Through the U.S.”, bijący rekordy kierowca Rainer Zietlow, siada za kierownicą całkowicie elektrycznego VW ID.4 i rusza przez Stany Zjednoczone.

Hankook wyrusza na trasę z elektrycznym Volkswagenem ID.4

Podczas zeszłorocznej trasy ID.3 po Niemczech opony zimowe Hankook i*cept evo 3 o rozmiarze 18 cali z powodzeniem poradziły sobie z wyzwaniami, jakie jesienią i zimą pojawiają się w Europie Środkowej. Podczas rozpoczętej wczoraj wycieczki od jednego wybrzeża Stanów Zjednoczonych do drugiego, VW ID.4 jedzie na oponach Kinergy AS EV firmy Hankook, model 235/55R19 z przodu i 255/50R19 z tyłu.

Challenge4 będzie testem dla nowego samochodu elektrycznego Volkswagena, który przejedzie ponad 36.000 mil w trybie „all-electric” przez wszystkie 48 stanów USA w terminie od lipca do października. Na trasie będzie ponad 600 przystanków w różnych salonach dealerskich Hankooka i Volkswagena. Odwiedzony zostanie także zakład Hankooka w Clarksville w stanie Tennessee. Trasa VW ID.4 – USA rozpoczęła się 13 lipca 2021 roku w siedzibie VW w Herndon w stanie Wirginia, następnie poprowadzona będzie przez północną część kraju do Zachodniego Wybrzeża, po czym przetnie kraj z powrotem przez południe. Zakończenie planowane jest na 18 października w zakładzie Volkswagen Group of America w stanie Wirginia.

„Jako długoterminowy partner Challenge4 i Volkswagena w dziedzinie opon, Hankook ma przyjemność być dostawcą na całym terytorium Ameryki” - powiedział Sooil Lee, prezes i dyrektor generalny Hankook Tire & Technology. „Nasze opony Kinergy AS EV, zaprojektowane specjalnie dla pojazdów elektrycznych, cechują się niskim oporem toczenia, wyjątkową przyczepnością, łatwym prowadzeniem oraz lepszą trwałością. Jesteśmy przekonani, że podczas tej trudnej trasy wywrą znakomite wrażenie,

„Do tej wyprawy potrzebujemy opon, które wytrzymają najbardziej zróżnicowane warunki, z jakimi będziemy musieli się zmierzyć w różnych częściach kraju” - powiedział Rainer Zietlow, kierowca i twórca Challenge4. „Niski opór toczenia, jakim cechują się opony Hankooka Kinergy AS EV, pozwoli nam zmniejszyć liczbę przystanków na stacjach ładowania, a zwiększona przyczepność na mokrej powierzchni, zdolność do reagowania na wysokie przyspieszenie początkowe oraz doskonała stabilność i dobre prowadzenie przełożą się na sukces”.

VW ID.4 - USA Tour można śledzić od 13 lipca używając tracker GPS dostępny pod adresem https://vwid4-usatour.com/, gdzie pozycja VW ID.4 będzie aktualizowana na mapie co 15 minut. Podobnie jak w przypadku ID.3 Germany Tour, Challenge4 będzie wspierać SOS Children's Villages przekazując 10 centów za każdą przejechaną milę.

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych