Aktualności, promocje...

Hankook HPS-Cell nagrodzony za design

Producent opon Hankook został wyróżniony w kategorii Motoryzacja i Transport z okazji International Design Excellence Awards (IDEA) 2021. W tym roku Hankook Platform System (HPS)-Cell zdobył również nagrodę iF Design Award oraz Red Dot Design Award. HPS-Cell to modułowa platforma, która została zaprezentowana podczas projektu Hankook Tire Design Innovation 2020. To osiągnięcie czyni firmę Hankook zwycięzcą wszystkich trzech najbardziej renomowanych światowych nagród w dziedzinie designu w ciągu jednego roku.

Hankook HPS-Cell nagrodzony za design 1

Producent został wyróżniony jako finalista w kategorii Motoryzacja i Transport podczas International Design Excellence Awards (IDEA) 2021 za projekt „Hankook System platformy (HPS)-Cell”. HPS-Cell firmy Hankook zdobył wcześniej nagrodę Red Dot Design Award w kategorii Mobilność i Transport w konkursie Red Dot Design Award: Design Concept 2021 w lipcu i został ogłoszony zwycięzcą nagrody iF Design Award 2021 w kategorii Professional Concept w kwietniu.

Wielokrotnie nagradzana HPS-Cell to modułowa platforma zaproponowana w ramach projektu Design Innovation firmy Hankook, projektu badawczego z zakresu inteligentnych miast i przyszłej mobilności. Dzięki wspólnym badaniom projekt przedstawia wizję przyszłej jazdy i rozwiązań, które sprostają dzisiejszym wyzwaniom.

Hankook HPS-Cell nagrodzony za design 2

HPS-Cell został zaprezentowany w listopadzie ubiegłego roku jako wynik projektu Design Innovation 2020. W ramach tematu „Urban Reshaping” projekt wizualizował transformację miast ukierunkowaną na mobilność przekształconą w część przestrzeni życiowej, a nie jako jej odrębny aspekt w przyszłości, w której rozszerzona infrastruktura automatyki i najnowocześniejsze technologie, takie jak technologia przyjazna dla środowiska, autonomiczne pojazdy i sztuczna inteligencja (AI) mają zostać wdrożone.

HPS-Cell to modułowa platforma oparta na oponie (podstawie mobilności) o strukturze komórek jednostkowych. Wykorzystuje ona technologię czujników nie tylko do wykrywania profili opon i warunków drogowych w czasie rzeczywistym, ale także do reagowania na ryzyko zużycia i zmiany profilu opony w zależności od warunków drogowych za pomocą zmiennych kół i zoptymalizowanej infrastruktury. Jest wyprodukowana jako część „Hankook Innovative Performance (HIP)”, co reprezentuje przełom technologiczny firmy.

Hankook HPS-Cell nagrodzony za design 3

„Jesteśmy naprawdę zaszczyceni otrzymaniem nagrody IDEA za projekt HPS-Cell. W tym roku, zdobywając wszystkie trzy prestiżowe nagrody, po raz kolejny udowodniliśmy nasze światowej klasy kompetencje w zakresie projektowania” – mówi Jimmy Kwon, wiceprezes Hankook Tire's Brand Lab. „Planujemy dalej aktywnie analizować innowacyjne projekty poprzez ciągłe inwestycje w badania i rozwój oraz wspólne projekty, aby przewodzić mobilności przyszłości”.

IDEA, organizowana przez Industrial Designers Society of America (IDSA), jest jednym z trzech najbardziej renomowanych międzynarodowych wydarzeń przyznawania nagród w dziedzinie designu, obok Red Dot Design Award i iF Design Award. Najlepszy projekt jest wybierany co roku po kompleksowej ocenie różnych kryteriów, w tym innowacji projektowych, doświadczenia użytkownika i korzyści dla społeczeństwa.

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych