Aktualności, promocje...

Nowe rozmiary opon rolniczych Michelin TrailXBib

Michelin rozszerza gamę opon Michelin TrailXBib przeznaczonych do ciągniętych maszyn rolniczych o siedem nowych rozmiarów. Ogumienie oferuje wyższą ochronę gleby podczas prac polowych, a tym samym zapewnia większe plony.

Nowe rozmiary opon rolniczych Michelin TrailXBib

Michelin TrailXBib to opona do maszyn agro opracowana we współpracy z rolnikami z różnych krajów. Zapewnia lepszą wydajność w porównaniu do swojego poprzednika [1] i umożliwia pracę przy bardzo niskim ciśnieniu, chroniąc w ten sposób glebę przed nadmiernym ugniataniem. Dzięki temu użytkowanie Michelin TrailXBib przekłada się na wielkość plonów.

Gama Michelin TrailXBib została rozszerzona o siedem nowych rozmiarów, dzięki czemu teraz rolnicy mogą wybierać spośród łącznie dziewięciu wielkości opon. Michelin TrailXBib oferuje cztery główne korzyści:

Konstrukcja karkasu spełniająca normę VF (very high flexion) umożliwia zwiększenie obciążenia opony o nawet 40 proc. w porównaniu do standardowego ogumienia przy ciśnieniu zalecanym przez ISO. Innym rozwiązaniem jest praca z obciążeniem określonym przez ISO przy dużo niższym ciśnieniu niż zalecane, co przekłada się na wyższą ochronę gleby.

Samoczyszczący wzór bieżnika, szczególnie skuteczny na błotnistych nawierzchniach, który ogranicza pozostawianie na drogach ziemi po pracy w polu.

Centralne żebro bieżnika zapewnia równomierne zużycie i pewne prowadzenie na drodze.

Technologia Michelin Ultraflex [2] zastosowana w opasaniu zwiększa odporność opony na uszkodzenia, szczególnie podczas pracy przy niskim ciśnieniu. Dodatkowo technologia ta zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru na powierzchni styku opony z ziemią, co przekłada się na ochronę gleby

Nowa gama w portfolio Michelin umożliwia rolnikom wyposażenie wszystkich maszyn w opony VF w technologii Michelin Ultraflex i tym samym pozwala zoptymalizować wydajność swojej pracy w całym cyklu uprawy. W przypadku ciągników rekomendowane gamy opon to Michelin AxioBib 2, Michelin XeoBib oraz Michelin YieldBib, zaś w przypadku osi ciągnionych to Michelin TrailXBib.

Co ważne, gama Michelin TrailXBib jest w pełni kompatybilna ze zdalnymi systemami pompowania. Umożliwia to łatwą regulację ciśnienia w oponach, w tym w maszynach ciągniętych, w czasie rzeczywistym i odpowiednio do nawierzchni lub panujących na polu lub drodze warunków.

Siedem nowych rozmiarów w gamie Michelin TrailXBib:

- VF 500/60 R22.5 160D

- VF 600/50 R22.5 164D

- VF 710/45 R22.5 170D

- VF 600/55 R26.5 170D

- VF 710/50 R26.5 176D

- VF 650/65 R30.5 181D

- VF 750/60 R30.5 187D

[1] Wewnętrzne badanie Michelin z 2019 r. porównujące Michelin TrailXBib z Michelin CargoXBib High Flotation w rozmiarze 650/55 R26.5.

[2] Opony z technologią Michelin Ultraflex posiadają ściany boczne, które mogą znacząco się uginać, dzięki czemu ogumienie może być użytkowane przy niskim ciśnieniu. Większy obszar styku opony z nawierzchnia lepiej rozkłada ładunek, zmniejsza zagęszczenie gleby, zwiększa wydajność agronomiczną i rentowność.

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych