Pierwsza na świecie fabryka opon bezciśnieniowych

Michelin X Twell Turf

Firma Michelin otworzyła w Piedmont w Stanach Zjednoczonych nowoczesną fabrykę produkującą opony bezciśnieniowe. Powstawać tam będzie ogumienie z linii Michelin TWEEL, które eliminuje problem przebicia i nieprawidłowego ciśnienia.

Goodyear UltraGrip 9 wysoko w testach opon zimowych

Opona Goodyear UltraGrip 9

Opona Goodyear UltraGrip 9 uzyskała znakomite wyniki w pięciu niezależnych europejskich testach ogumienia. Opona wprowadzona na rynek we wrześniu tego roku została już kilkakrotnie sprawdzona i uzyskała najwyższe noty.

Mapa bezpieczeństwa - wyniki badań wszystkich województw

Wyniki akcji Ciśnienie pod kontrolą 2014

Podczas 10. edycji ogólnopolskiej akcji "Ciśnienie pod kontrolą" przebadanych zostało ponad 20 000 aut. Z badań przeprowadzonych podczas akcji wynika, że 61 proc. pojazdów sprawdzonych we wszystkich województwach miało nieprawidłowe ciśnienie w oponach.

Nowatorskie opony na wszystkie zimowe nawierzchnie

Opona Michelin Alpin 5

Opona Michelin Alpin 5 powstała w odpowiedzi na zmiany klimatyczne w Europie, gdzie z powodu coraz mniejszych opadów śniegu ogumienie zimowe musi zapewnić bezpieczeństwo nie tylko podczas jazdy na ośnieżonych nawierzchniach, lecz także na drogach mokrych, suchych lub oblodzonych.

Popiół z łusek ryżu staje się krzemionką do produkcji opon

Centrum innowacji Goodyear

Łuski ryżowe, trafiające niegdyś na wysypiska, teraz pomagają produkować efektywne paliwowo opony. Popiół powstający ze spalania łusek ryżu przy produkcji energii elektrycznej będzie wykorzystywany jako przyjazne środowisku źródło krzemionki stosowanej w produkcji opon.

Michelin pracuje nad odnawialnym składnikiem gumy

Michelin Bio Isopren Project

Michelin pracuje nad wdrożeniem do produkcji przemysłowej odnawialnego izoprenu, który będzie można zastosować do wytwarzania opon i innych produktów gumowych. Michelin realizuje ten ekologiczny projekt z firmą Amyris, do konsorcjum dołączyła właśnie firma Braskem.

Ekologiczne wykorzystanie zużytych opon

Michelin TREC Regeneration

Michelin we współpracy z firmami CEA, Proteus i SDTech pracuje nad nowymi technologiami zagospodarowania zużytych opon. Partnerzy mają na celu rozwój dwóch ekologicznych metod wspierających produkcję ogumienia.

Nowa opona do przyczep z regulacją ciśnienia

Opona Michelin Cargoxbib

Michelin Cargoxbib High Flotation to pierwsza opona z technologią Ultraflex, którą można wykorzystywać do przyczep rolniczych wyposażonych w system regulacji ciśnienia w oponach. Ciśnienie powietrza w nowej oponie może wynosić od 0,8 bara podczas prac polowych do 4 barów podczas jazdy po drogach publicznych.

Innowacyjna opona dla naczep - Michelin X Multi T

Opona Michelin X Multi T

Michelin X Multi T to wszechstronna opona, która spełnia trzy priorytety transportowców - bezpieczeństwo kierowców i ładunku, lepszą kontrolę kosztów i gwarancję dostaw na czas.

Proste i dokładne pomiary bieżnika dzięki Goodyear

Mierzenie głębokości bieżnika

W większości krajów Europy dopuszczalna prawnie minimalna głębokość bieżnika dla pojazdów komercyjnych to 1,6 mm. Jednak użytkownicy nie zawsze wiedzą, w którym punkcie należy mierzyć głębokość bieżnika opon do pojazdów ciężarowych i autobusów.

Noise Shield znacząco obniży poziom hałasu wewnątrz pojazdu

Dunlop Noise Shield

Dunlop wprowadza nową technologię Noise Shield, która znacząco obniży poziom hałasu wewnątrz pojazdu podczas jazdy. Dzięki zmniejszeniu hałasu w aucie nawet o 4 decybele, pozwoli rozkoszować się jazdą czy wsłuchać w dźwięk silnika swojego auta.

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj