Aktualności, promocje...

Goodyear wprowadza dziewiątą generację opony zimowej UltraGrip

Opona UltraGrip 9 poradzi sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, kiedy zimne i suche dni przeplatają się z tymi mokrymi i śnieżnymi.

Opona Goodyear UltraGrip 9 bok

Opony Goodyear UltraGrip 9 zaprojektowano z myślą o potrzebach europejskich klientów poszukujących wysokiej klasy ogumienia zimowego. Oponę przystosowano bowiem do typowo europejskich, zmiennych warunków zimowych. W porównaniu z wcześniejszą generacją, opona Goodyear UltraGrip 9 wyróżnia się udoskonalonym zachowaniem na śniegu i lodzie. W jaki sposób osiągnięto ten efekt? W UltraGrip 9 lamele i krawędzie nowego wzoru bieżnika opracowano tak, aby jak najbardziej dopasowywały się do kształtu stopki opony, czyli powierzchni kontaktu opony z nawierzchnią. W praktyce oznacza to, że niezależnie od wykonywanego manewru opona reaguje pewnie podczas jazdy na wprost, w zakrętach, a także przy hamowaniu i przyspieszaniu.

Opona Goodyear UltraGrip 9 czoło

W stosunku do poprzedniego modelu udoskonalono również skład mieszanki opony. UltraGrip 9 wyróżnia się specjalną mieszanką plastyczną, w skład której wchodzi m.in. olej roślinny oraz żywica, poprawiająca przyczepność na mokrej nawierzchni. Mieszanka zapewnia lepsze zachowanie opony na śniegu i lodzie, zwiększając przyczepność i trakcję. Opona UltraGrip 9 posiada - w zależności od rozmiaru - dwie rzeźby bieżnika, aby zapewniać najlepsze osiągi niezależnie od swojej wielkości.

Zmienna geometria bloków zapewnia pewne prowadzenie na drodze. Duża liczba krawędzi i wysokie lamele na blokach barkowych bieżnika gwarantują lepsze zachowanie na śniegu, a wysoka gęstość lameli oraz bardziej kwadratowa powierzchnia styku poprawia przyczepność opony na lodzie. Z kolei hydrodynamiczne rowki zwiększają odporność na aquaplaning i polepszają przyczepność na topniejącym śniegu, a kompaktowe bloki barkowe z technologią 3D BIS zwiększają skuteczność hamowania w deszczowe dni. Opona UltraGrip 9 sprosta zatem każdym warunkom pogodowym europejskich zim.

Goodyear UltraGrip 9 dobrze radzi sobie ze zmiennymi warunkami zimowymi również dzięki udoskonaleniom, które sprawiły, że opona zachowuje swoje wysokie parametry przez cały okres eksploatacji. Głębokie lamele sprawiają, iż właściwości eksploatacyjne są trwałe w całym okresie użytkowania opony. Aby pomóc klientom śledzić poziom zużycia ogumienia, UltraGrip 9 posiadają specjalny wskaźnik "TOP" (ang. Tread Optimal Performance) w kształcie płatka śniegu, wbudowany w bieżnik. Kiedy grubość bieżnika spada do 4 mm, wskaźnik ten znika, ostrzegając kierowców o tym, że opona nie jest już zalecana do użytkowania w warunkach zimowych i należy rozważyć jej wymianę.

Opona UltraGrip 9 przeznaczona jest do samochodów małej i średniej wielkości. Jest dostępna w 33 rozmiarach, od 14 do 16 cali. Nowa opona zastępuje popularny model UltraGrip 8, który w ostatnich trzech latach trafił do ponad 7 milionów pojazdów. Goodyear pracował nad nową oponą zimową przez blisko trzy lata, w oparciu o wysokie standardy, które spełniało osiem wcześniejszych generacji opon zimowych UltraGrip.


Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj