Goodyear FUELMAX najlepsze w teście TÜV SÜD

Wprowadzone niedawno na rynek opony FUELMAX o niskim oporze toczenia uzyskały najlepsze noty w testach porównujących ten parametr w ogumieniu wiodących producentów.

Goodyear Fuelmax najlepsze w teście

Międzynarodowa, renomowana organizacja badawcza TÜV SÜD Automotive GmbH porównywała w testach opór toczenia opon FUELMAX przeznaczonych na oś sterującą i napędową do parametrów podobnych opon trzech głównych konkurentów. W oparciu o wyniki badania oporu toczenia Goodyear obliczył, że opony FUELMAX - współpracujące z wydajnymi paliwowo oponami do naczep Marathon LHT II - pomogą zaoszczędzić typowej flocie około 1200 euro rocznie2 na kosztach paliwa w porównaniu do konkurencyjnej firmy, który uzyskała najbardziej zbliżony wynik, oraz nawet 1 950 euro w porównaniu ze średnim wynikiem. Oznacza to, że opony Goodyear FUELMAX są liderami jeśli chodzi o oszczędność paliwa.

FUELMAX to linia wydajnych paliwowo opon Goodyear, których najważniejszą zaletą jest obniżony opór toczenia, bez kompromisu po stronie innych istotnych parametrów: przebiegów, hamowania na mokrej nawierzchni, itp. Opony na oś napędową FUELMAX D spełniają również wymagania stawiane ogumieniu zimowemu, dlatego też posiadają oznaczenie M+S i symbol trzech szczytów górskich oraz płatka śniegu. To opona całoroczna z prawdziwego zdarzenia. Duży potencjał oszczędności paliwa, oferowany przez opony FUELMAX i potwierdzony wynikami testów oporów toczenia, przeprowadzonych przez TÜV SÜD, znajduje również odzwierciedlenie w bardzo dobrych wynikach na unijnej etykiecie w zakresie efektywności paliwowej: sześć z siedmiu dostępnych obecnie linii opon Goodyear FUELMAX uzyskało ocenę A lub B.

"Wyniki te potwierdzają naprawdę znakomitą efektywność paliwową nowych opon FUELMAX, dzięki którym operatorzy flot mogą obniżać koszty. Opony FUELMAX należą do najbardziej wydajnych paliwowo opon w ofercie Goodyeara, a wyniki podkreślają nasze przekonanie, że są to również opony o najniższych oporach toczenia wśród obecnie dostępnych na rynku" - powiedział Boris Stevanovic, dyrektor marketingu opon do pojazdów ciężarowych Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Testy oporu toczenia zostały podzielone na trzy obszary: oś sterującą, napędową i naczepy. We wszystkich testach opony Goodyear FUELMAX i Marathon LHT II sprawowały się wyraźnie lepiej niż opony konkurencji. Wyniki testu TÜV wykazują, że stosując połączenie opon Goodyear FUELMAX S, D oraz Marathon LHT II, można zaoszczędzić około 1200 euro na jednym pojeździe, w porównaniu z najlepszymi produktami konkurencji. Natomiast oszczędności możliwe do osiągnięcia z linią najbardziej wydajnych paliwowo opon Goodyeara w porównaniu ze średnią konkurentów testowanych przez TÜV SÜD to około 1950 euro na pojazd. Liczby te pokazują wysoki potencjał oszczędności, oferowany flotom przez linię Goodyear FUELMAX w połączeniu z Marathon LHT II. Obliczenia wykonano w oparciu o typowy pięcioosiowy zespół ciągnika i naczepy, przejeżdżający rocznie 150 tys. km, zużywający 34 litry paliwa na 100 km, przy cenie paliwa 1.30 euro na litr.


Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony test

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj