Aktualności, promocje...

Goodyear Dunlop za kołem podbiegunowym.

Goodyear Dunlop uruchomił nowy ośrodek badania opon zimowych – Centrum Arktyczne w fińskim Ivalo.

Ośrodek badania opon zimowych – Centrum Arktyczne w fińskim Ivalo

Oficjalną ceremonię otwarcia poprowadzili: Jean-Pierre Jeusette, Dyrektor Generalny Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu, Laurent Colantonio, Dyrektor globalnego działu badania osiągów opon oraz Ludvig Nauckhoff, Dyrektor Generalny Goodyear Kraje Skandynawskie. W wydarzeniu uczestniczył również gość specjalny Ari Vatanen – Rajdowy Mistrz Świata, czterokrotny zwycięzca rajdu Paryż-Dakar oraz wyścigu górskiego Pikes Peak, znanego jako „wyścig w chmury”.

Centrum Arktyczne jest położone 300 kilometrów na północ od koła podbiegunowego, w pobliżu miasta Ivalo w północno-wschodniej Finlandii. Mieszczący się tam tor – własność fińskiej firmy Action Park – jest jednym z najważniejszych europejskich ośrodków badań opon w warunkach zimowych. Tor od dziś jest do wyłącznej dyspozycji Goodyear Dunlop.

W skład infrastruktury Centrum Arktycznego wchodzi szereg pasów oraz torów śnieżnych i lodowych, biura wyposażone w nowoczesną infrastrukturę IT oraz kilka hangarów do przechowywania i konserwacji pojazdów testowych oraz przygotowywania opon do testów. Tor jest umiejscowiony w dolinie, co zapewnia mikroklimat sprzyjający prowadzeniu testów opon na śniegu i lodzie od listopada do początku kwietnia. Teren ośrodka jest zamknięty, dlatego zapewnia bezpieczeństwo i poufność testów prototypów opon oraz innowacyjnych technologii stosowanych w ogumieniu zimowym.

Ośrodek badania opon zimowych – Centrum Arktyczne w fińskim Ivalo

„Jesteśmy bardzo podekscytowani uruchomieniem Centrum Arktycznego. Głównym atutem jest możliwość pracy przez kilka miesięcy w roku w idealnych warunkach zimowych, mając pod dostatkiem śniegu i lodu. Z zasady testów na śniegu nie można prowadzić jedynie w warunkach ‘laboratoryjnych’, wymagają one sprawdzenia w terenie. Tylko w ten sposób można wdrażać najnowocześniejsze technologie oponiarskie” – wyjaśnia Jean-Pierre Jeusette, Dyrektor Generalny Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu.

Oprócz placówki w Finlandii, Goodyear testuje wszystkie swoje opony zimowe na torach we Francji, Luksemburgu, Szwajcarii i Nowej Zelandii. Geograficzny zasięg ośrodków pozwala na prowadzenie badań przez cały rok, na bardzo zróżnicowanych rodzajach śniegu. Dzięki Centrum Arktycznemu badania będą mogły być przeprowadzane w jeszcze szerszym zakresie, co pokazuje jak duży nacisk firma Goodyear Dunlop kładzie na tworzenie opon zimowych jak najlepiej spełniających oczekiwania klientów i rynku.

W ośrodku testowano ostatnio nowe opony zimowe UltraGrip 9, wprowadzone przez Goodyeara we wrześniu tego roku. Świetne parametry tego produktu to m.in. rezultat testów i udoskonaleń prowadzonych także w ramach prac w Centrum Arktycznym w Ivalo.

„Infrastruktura Centrum Arktycznego i doświadczenie tego ośrodka w testowaniu opon zimowych zwiększają możliwości naszej firmy w zakresie badania opon zimowych zarówno do samochodów osobowych, jak i pojazdów ciężarowych. Zyskaliśmy możliwość korzystania z wielofunkcyjnej placówki wspierającej rozwój nowych opon zimowych i rozwiązań koncepcyjnych” – powiedział Laurent Colantonio, Dyrektor globalnego działu badania osiągów opon.


Źródło: Goodyear

Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj