Red Dot Design Award dla nowej opony deszczowej Uniroyal

W tym roku prestiżową nagrodę Red Dot Design Award zdobyła "opona deszczowa" Uniroyal.

Czterdziestoosobowe jury przyznało ją oponie RainSport 3, szczególnie doceniając jej innowacyjną technologię, wzorowaną na skórze rekina, która gwarantuje szybkie odprowadzanie wody podczas jazdy w deszczu. "Szereg atrakcyjnych detali podkreśla podstawową kompetencję RainSport 3, czyli doskonałe właściwości na mokrej nawierzchni" - stwierdzili specjaliści w uzasadnieniu swojego werdyktu.

Opona Uniroyal RainSport 3

Uniroyal RainSport 3 to nowa opona letnia, która weszła do sprzedaży w bieżącym sezonie. "Uniroyal RainSport 3 bardzo różni się od innych opon dostępnych dziś na rynku" - stwierdziło jury, uzasadniając swoją decyzję o przyznaniu nagrody. "Szereg atrakcyjnych detali podkreśla jej podstawową kompetencję, czyli doskonałe właściwości na mokrej nawierzchni. Należy zwłaszcza wymienić zastosowanie innowacyjnej technologii "skóry rekina". Opona ta świetnie obrazuje, co, dzięki nowoczesnemu wzornictwu przemysłowemu, można osiągnąć na rynkach, które teoretycznie są już nasycone. Dzięki celowemu skupieniu się w projektowaniu na semantycznych efektach, z gamy bardzo podobnych produktów wyróżniono oponę, na którą jest zapotrzebowanie i którą cechuje jasna, unikalna obietnica w zakresie jej funkcjonalności".

Projektowanie opon staje się coraz ważniejsze, jeśli dana opona ma wyróżniać się spośród oferty konkurentów określoną funkcjonalnością - w tym wypadku zdolnością szybkiego odprowadzania wody. Dlatego projektanci pracujący w branży oponiarskiej ściśle współpracują z inżynierami, aby dostarczyć niezawodnych i atrakcyjnych elementów wzoru bieżnika i ściany bocznej opony.

"Jestem bardzo zadowolony z otrzymania tej nagrody. Jest to już druga nagroda dla Uniroyal RainSport 3 w tym roku" - powiedział Stefan Rittweger, starszy projektant w Centrum Badań i Rozwoju Continental, gdzie został opracowany projekt "opony deszczowej" Uniroyal. "O ile mi wiadomo, nigdy przedtem nie osiągnęliśmy takiego sukcesu, co świadczy o tym, że udało nam się stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Oczywiście sukces to efekt pracy całego zespołu. Taki produkt jak Uniroyal RainSport 3 może powstać wyłącznie wtedy, kiedy wszyscy ze sobą bardzo ściśle współpracują: inżynierowie zajmujący się bieżnikiem, specjaliści od mieszanki, z której bieżnik jest wykonywany oraz projektanci opon. Tylko dzięki pracy w ten sposób możliwe jest połączenie w jednym, wielokrotnie nagradzanym projekcie optymalnej odporności na aquaplaning, dobrej przyczepności na mokrej nawierzchni i wszystkich innych funkcji związanych z bezpieczeństwem na najwyższym światowym poziomie."

Nagroda Red Dot Design Award przyznawana jest od 1955 roku przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen in Essen w Niemczech. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród w zakresie wzornictwa przemysłowego, o którą ubiegać mogą się projekty z całego świata. Do konkursu zgłaszać można koncepcje projektu i prototypy. W 2013 roku wpłynęło aż 4394 zgłoszeń z 57 krajów świata.


Źródło: Uniroyal
Udostępnij

opony Uniroyal

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj