Aktualności, promocje...

Fulda wprowadza oponę do naczep Ecotonn 2

Ecotonn 2 to optymalne rozwiązanie dla klientów poszukujących wartościowego ogumienia w konkurencyjnej cenie.

Fulda wprowadza do oferty opon ciężarowych nowy model do naczep - Ecotonn 2. Opona, dostępna w najpopularniejszym rozmiarze 385/65R22.5, oferuje dłuższe przebiegi i niższe zużycie paliwa. Ecotonn 2 zastąpi model Ecotonn +, uzupełniając gamę opon ciężarowych Fulda. Za sprawą wzbogaconej mieszanki bieżnika i zoptymalizowanej konstrukcji osnowy nowa opona - w porównaniu z poprzedniczką - wyróżnia się wydłużonymi przebiegami, niższym oporem toczenia, wyższą trwałością, a także możliwością bieżnikowania. Za sprawą opony Ecotonn 2 Fulda raz jeszcze udowadnia, że można oferować wartościowe ogumienie w konkurencyjnej cenie.

Opona Fulda Ecotonn 2

Opony Fulda Ecotonn 2 posiadają nową mieszankę bieżnika, stworzoną by zapewniać dłuższe przebiegi i niższe zużycie paliwa. W porównaniu z modelem Ecotonn +, najnowsza opona umożliwia przebiegi dłuższe nawet o 10% i opór toczenia zmniejszony o 7%, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji na kilometr. Wzór bieżnika nowej opony do naczep nie zmienił się w porównaniu do poprzedniego modelu, ponieważ wewnętrzne testy, jak i informacje zwrotne od klientów potwierdziły, że bieżnik jest skuteczny, zużywa się równomiernie oraz zapewnia niski opór toczenia.

Nowa opona jest wyjątkowo trwała i wyróżnia się dłuższą żywotnością. A to wszystko dzięki zoptymalizowanej konstrukcji karkasu, mniej nagrzewającej się warstwie zewnętrznej osnowy i zwiększonej odporności na ścieranie. Nowe właściwości karkasu to uzupełnienie głównej zalety Ecotonn 2: większych możliwości bieżnikowania, co jest istotnym czynnikiem dalszej optymalizacji kosztów na kilometr. Model Ecotonn 2 stanowi kolejny dowód na to, że opony do pojazdów ciężarowych marki Fulda to optymalne rozwiązanie dla klientów poszukujących dobrej jakości w atrakcyjnej cenie. Znajduje to również odzwierciedlenie w unijnym systemie etykietowania opon. W porównaniu z poprzednim modelem, Ecotonn 2 jest o klasę lepsza w zakresie efektywności paliwowej - posiada obecnie klasę B. Pozostałe kategorie pozostają natomiast bez zmian: B w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni oraz 70 dB i symbol pojedynczej fali pod względem hałasu zewnętrznego.

Linia opon Fulda do pojazdów ciężarowych

Ecotonn 2 uzupełnia najnowszą linię opon Fulda do pojazdów ciężarowych, w skład której wchodzą obecnie opony na oś kierowaną Fulda Ecocontrol 2, Fulda Ecoforce - na oś napędową oraz nowy model do naczep Ecotonn 2.

Fulda Ecocontrol 2 zapewnia przede wszystkim długie przebiegi przy niskim poziomie hałasu. Wyróżnia się również niskim oporem toczenia i niewielką masą, co pozwala na zwiększenie wagi przewożonego ładunku. Przy wysokiej żywotności operatorzy mogą liczyć na korzyści w postaci mniejszych rachunków za paliwo i trwalszych opon.

Podobnie jak Ecocontrol 2, opony na oś napędową Fulda Ecoforce 2 zapewniają również równomierne zużycie i wydłużone przebiegi. Inną ważną zaletą jest zwiększona trakcja. Dzięki tym właściwościom opona utrzymuje dobre właściwości trakcyjne przez cały okres eksploatacji, zarówno na mokrej nawierzchni, jak i w warunkach zimowych.


Źródło: Fulda
Udostępnij

Fulda opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj