Aktualności, promocje...

Innowacyjna opona dla naczep - Michelin X Multi T

Michelin X Multi T to wszechstronna opona, która spełnia trzy priorytety transportowców - bezpieczeństwo kierowców i ładunku, lepszą kontrolę kosztów i gwarancję dostaw na czas.

Gama opon Michelin X Multi poszerzyła się o Michelin X Multi T, nowy produkt przeznaczony specjalnie dla naczep. Dzięki nowej oponie firmy przewozowe specjalizujące się w transporcie krajowym i regionalnym będą mogły jednolicie wyposażać całe pojazdy w opony Michelin z rodziny X Multi. Nowa opona Michelin X Multi T zastępuje oponę Michelin XTE3 z możliwością pogłębiania. Od 2007 roku XTE3 sprzedała się w Europie w liczbie 4 mln sztuk, stając się punktem odniesienia dla opon w tej klasie.

Na pokonywanie oporów toczenia opon ciągnik z naczepą zużywa jedną trzecią paliwa, z czego połowa przypada na opony w naczepie. Dzięki obniżeniu zużycia paliwa o 0,7 litra na 100 km (przynoszącego roczne oszczędności rzędu 1000 euro dla każdego ciągnika z naczepą pokonującego rocznie 110 000 km) i większej o 10 proc. trwałości bieżnika korzyści firm wybierających nową oponę Michelin X Mult T mogą być znaczące.

Opona posiada ponadto oznaczenie M+S (błoto i śnieg), które potwierdza, że spełnia ona wymogi prawne regulujące transport w warunkach zimowych w Norwegii, Turcji i Rosji.

Opon Michelin X Multi T

Najważniejsze innowacje w oponach Michelin X Multi T:

Rozwiązanie zapewniające wzdłużną i poprzeczną przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni dzięki specjalnej rzeźbie bieżnika umożliwiającej bardzo skuteczne odprowadzanie wody i regularne zużycie bieżnika. Wpływ udziału opon zamontowanych w naczepie w hamowaniu całego zestawu (ciągnik + naczepa) wynosi 45%:
Cztery rowki wzdłużne efektywnie odprowadzają wodę spod opony przez cały jej cykl eksploatacji.
Konstrukcja rowków i ich dłuższe krawędzie zapewniają znakomite panowanie nad pojazdem na mokrych nawierzchniach.
W bieżniku opony Michelin X MultiT zastosowano innowacyjną mieszankę gumy o nazwie Carbion, która zmniejsza opory toczenia i zwiększa trwałość ogumienia. Powstała ona w oparciu o nowe komponenty oraz nowe procesy produkcyjne.

Przy tym samym obciążeniu (4500 kg), ciśnieniu (9 bar) i prędkości (100 km/h) nowa mieszanka opony ma o ok. 6°C niższą temperaturę roboczą od temperatury gumy poprzedniczki nowej opony. Wiąże się z tym obniżenie oporów toczenia, większa oszczędność paliwa, a w konsekwencji także obniżenie emisji CO2.

Nowa mieszanka gumy charakteryzuje się również lepszą odpornością na otarcia podczas przemieszczania się ładunku, co jest szczególnie ważne dla opon na osiach wleczonych. Pomaga to zwiększyć trwałość opon i ich potencjał pogłębiania i bieżnikowania.

Opona w dwóch wersjach

Mając na uwadze potrzeby przewoźników krajowych i regionalnych, Michelin oferuje dwie dodatkowe wersje opony Michelin X Multi T: Michelin X MultiWay HD XZE - o większej nośności 10 ton na oś oraz nową oponę Michelin X Multi Winter T - zaprojektowaną w celu zaspokojenia wymogu mobilności w trudnych warunkach zimowych.
Opona Michelin X Multi T i jej bardziej wytrzymała wersja właśnie wchodzą na rynek. Model Winter w rozmiarze 385/65 R 22.5 trafi do dystrybutorów w październiku.


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj