Aktualności, promocje...

Goodyear dostawcą opon dla BMW M2 Cup

BMW ogłosiło, że Goodyear będzie partnerem oponiarskim zupełnie nowego cyklu BMW M2 Cup. Ta nowa sportowa rywalizacja dla klientów została stworzona jako platforma dla obiecujących, młodych talentów. Zmagania będą odbywały się w ramach wyścigów poprzedzających prestiżowe imprezy DTM (Wyścigi Niemieckich Samochodów Klasy Turystycznej).

Goodyear dostawcą opon dla BMW M2 Cup

BMW M2 Cup pozwala debiutantom z juniorskich serii wyścigowych i kartingu awansować do wyścigów w potężnych samochodach z napędem na tylne koła.

BMW wybrało doświadczonych partnerów premium dla tej ważnej, nowej serii zmagań. Promotorem została firma Tolimit GmbH, która ma wieloletnie doświadczenie w sportach motorowych i promowaniu talentów. Z kolei Goodyear ma ogromne doświadczenie w międzynarodowych sportach motorowych jako oficjalny partner oponiarski czołowych mistrzostw samochodów turystycznych, takich jak FIA World Touring Car Cup oraz British Touring Car Championship. Marka może pochwalić się też sukcesami w wyścigach długodystansowych. Zdaniem Jörga Michaelisa, kierownika projektu BMW M2 Cup w firmie Tolimit, to kluczowa wartość tej współpracy: „Dzięki Goodyearowi zyskaliśmy niezawodnego partnera, który nie tylko jakościowo spełnia wymagania pucharu jednej marki, ale także w pełni popiera koncepcję promocji.”

Filozofia BMW M2 Cup zakłada możliwie największą równość szans i przejrzystość. Samochody są przygotowywane centralnie, a podwozia są przydzielane kolejno każdemu kierowcy na każdy weekend wyścigowy. Ma to dać zawodnikom jak najlepszą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w uczciwym porównaniu z innymi początkującymi kierowcami. „Poprzez BMW M2 Cup chcemy zaoferować utalentowanym kierowcom atrakcyjną i opłacalną finansowo platformę, na której będą mogli wykazać się umiejętnościami w środowisku DTM, a w przypadku sukcesu nawet awansować” – wyjaśnił Thomas Felbermair, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu BMW M GmbH. „Bardzo się cieszę, że Goodyear został naszym partnerem oponiarskim, który z jednej strony w pełni popiera koncentrację na rozwoju kierowców, a z drugiej ma wieloletnie doświadczenie w sportach motorowych i konstruowaniu opon.”

Dzięki Goodyearowi początkujący kierowcy mogą polegać na doświadczonym partnerze oponiarskim. Udział w BMW M2 Cup jest kontynuacją wieloletniej współpracy BMW i Goodyeara: „Mamy za sobą już siedem lat współpracy z BMW w ramach 240i Cup na Pętli Północnej. Wcześniej prowadziliśmy intensywną współpracę rozwojową w ramach programu BMW M3 GT2 w wyścigu Nürburgring 24h i innych międzynarodowych seriach wytrzymałościowych” – powiedział Alexander Kühn, menedżer ds. produktów Goodyear Car Motorsport w regionie EMEA.

„Cieszymy się, że będziemy mogli bazować na dobrej współpracy z promotorem. W ten sposób, w ramach niezwykle obiecującego partnerstwa, podejmujemy szczególne wyzwanie i możliwość bycia niezawodnym partnerem dla młodych kierowców wyścigowych na ważnym etapie ich kariery.”

Samochody biorące udział w BMW M2 Cup będą dostarczane z jedną specyfikacją opon typu slick i jedną deszczową, każda w rozmiarze 265/660 R18. „Przy opracowywaniu opon możemy korzystać z bardzo szerokiego zakresu wiedzy” – wyjaśnił Alexander Kühn. „Z jednej strony mamy bardzo intensywne doświadczenia z poprzednikiem M2, stworzonym przez BMW dla klientów, a z drugiej strony mamy też bogate portfolio własnych opon wyścigowych. Czerpiemy również doświadczenie z szerokiego zakresu specyfikacji w tym wymiarze, co dostarcza cennych danych podczas opracowywania specjalnej opony wyścigowej dla BMW M2 Cup.”

Kalendarz zmagań w ramach BMW M2 Cup:

02 - 04.07.2021: Norisring (Niemcy)

23 - 25.07.2021: Eurospeedway Lausitz (Niemcy)

20 - 22.08.2021: Nürburgring (Niemcy)

03 - 05.09.2021: Red Bull Ring, Spielberg (Austria)

17 - 19.09.2021: TT Circuit Assen (Niderlandy)

01 - 03.10.2021: Hockenheim Baden-Württemberg (Niemcy)

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych