Aktualności, promocje...

Exide zachęca do ekologicznego myślenia i bezpłatnej diagnostyki akumulatorów

Dwie kampanie Exide kierowane do kierowców – ekologiczna i diagnostyczna – mają wspierać proekologiczne i odpowiedzialne postawy użytkowników akumulatorów, a także zachęcić ich do regularnej diagnostyki akumulatorów, w celu wydłużenia ich żywotności. Jak zatem włączyć ekomyślenie i czym są Centra Mocy?

Exide zachęca do ekologicznego myślenia i bezpłatnej diagnostyki akumulatorów

Akumulator odporny na zimę
Aby akumulator nie zawiódł nas w sezonie zimowym, a niestety zawodzi wówczas najczęściej, warto od czasu do czasu (szczególnie przed większymi spadkami temperatur) sprawdzić stan jego naładowania, a także dbać o jego stan zewnętrzny – tylko wtedy będzie służył nam jak najdłużej. Dlatego należy systematycznie kontrolować stan obudowy akumulatora i czystość klem, a także zadbać o jego dokładniejszą diagnostykę, np. przy użyciu profesjonalnego sprzętu – u mechanika lub w odpowiednio wyposażonym punkcie sprzedaży akumulatorów. Badanie akumulatora trwa kilka minut – przeprowadzane jest przy użyciu specjalnego testera diagnostycznego i można je bezpłatnie wykonać w ramach akcji „Centra Mocy”, organizowanej co roku przez firmę Exide.

Centra Mocy to inicjatywa realizowana w ponad kilkuset punktach sprzedaży akumulatorów, znajdujących się w całej Polsce. Ich dostępność można sprawdzić na stronie www.akumulator.pl/centramocy. Wykonywane w trakcie akcji badanie jest bezpłatne, a skorzystać z niego mogą wszyscy kierowcy – bez względu na posiadany w samochodzie model akumulatora. Kierowca otrzymuje wynik badania akumulatora (w postaci naklejki na akumulator) oraz indywidualnie przyznawany rabat, który udzielany jest na zakup nowego akumulatora marki Centra lub Exide.

Aby akumulator przetrwał zimę, warto go wcześniej skontrolować. Wiedzą o tym kierowcy, którym nie udało się uruchomić pojazdu w zimowy poranek. Dlatego w ramach kampanii „Centra Mocy” przypominamy o tym i zachęcamy do bezpłatnej diagnostyki. Stworzyliśmy także serię filmów z udziałem Adama Klimka, mechanika znanego pasjonatom motoryzacji, które towarzyszą nam w piątej już edycji akcji Centra Mocy– wyjaśnia Mariola Michalczyk, marketing manager z Exide Technologies S.A.

O tym, czym są Centra Mocy, można się dowiedzieć m.in. z filmu, w którym Adam Klimek w towarzystwie eksperta Exide – Krzysztofa Najdera, tłumaczy zasady prawidłowo przeprowadzonej diagnostyki akumulatorowej.

Włącz ekomyślenie!
Jeśli badanie diagnostyczne, np. wykonane właśnie w ramach akcji Centra Mocy, wskaże, że akumulator jest już u kresu swych sił i nie pomoże mu nawet kolejne doładowanie, lub jeśli zima, pomimo doładowywania akumulatora, w końcu na dobre unieruchomi nasz pojazd – to znak, że nadszedł czas na zakup nowego akumulatora.

Warto zaznaczyć, że to, jaki akumulator wybierzemy, jest bardzo ważne, a nasza decyzja powinna uwzględniać zalecenia producenta oraz zapotrzebowanie energetyczne auta. Istotna jest także technologia produkcji akumulatora. Przykładem niech będzie niezwykle efektywna technologia Carbon Boost. Zastosowana w akumulatorach Centra Futura oraz Exide Premium przyśpiesza proces ładowania zarówno podczas jazdy, jak i przy ładowaniu prostownikiem. Dzięki temu zapobiegamy stanom niedoładowania akumulatora i w efekcie wydłużamy jego żywotność. Przy czym na wydłużenie okresu eksploatacji akumulatora – w określonych warunkach użytkowania (niskie temperatury, jazda miejska) – wpływa również o 30% większa niż w standardowych akumulatorach wartość mocy rozruchowej– podkreśla Mariola Michalczyk.

W przypadku zakupu nowego akumulatora należy pamiętać o odpowiednim postępowaniu ze starym – ten możemy bezpłatnie pozostawić u sprzedawcy w momencie zakupu nowego lub uiścić zwrotną kaucję i oddać go w późniejszym terminie. Exide, w ramach prowadzonej co roku edukacyjnej kampanii ekologicznej „Włącz ekomyślenie!”, przypomina, że starych akumulatorów nie należy wyrzucać, samodzielnie rozbierać, przechowywać w nieodpowiednich warunkach, ponieważ są to odpady wymagające specjalistycznej utylizacji i recyklingu.

Akumulator jest przetwarzalny w ponad 95%. Odzyskane w tym procesie surowce mogą być ponownie wykorzystane do produkcji nowych komponentów. Jego recykling pełni więc bardzo ważną rolę, a zwrot zużytego akumulatora do punktu sprzedaży lub punktu zbiórki to obowiązek każdego kierowcy– przypomina Mariola Michalczyk.

Co można przetworzyć i odzyskać w procesie recyklingu akumulatora?
Przede wszystkim: plastik, ołów, elektrolit (ekstrakcja do kwasu siarkowego, z którego tworzy się nowy elektrolit). Efektywność tak przeprowadzonego recyklingu sprawia, że akumulator jest dziś jednym z najlepiej przetwarzalnych produktów świecie.

akumulatory Centra Exide

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych