Aktualności, promocje...

Opony Continental ponownie wygrywają na Rajdzie Dakar

Pojazdy KAMAZ-Master, wyposażone w opony oraz system ContiPressureCheck do monitorowania ciśnienia od Continental, wygrały najtrudniejszy rajd świata w kategorii ciężarówek.

Opony Continental ponownie wygrywają na Rajdzie Dakar

Aby wygrać Rajd Dakar, kierowcy KAMAZ-Master potrzebowali nie tyko znakomitych umiejętności, ale także odpowiednich rozwiązań, jak specjalistyczne opony Continental HCS 14.00 R 20, które zapewniają doskonałe przyleganie kół i charkateryzują się wysoką odpornością na przebicia oraz innowacyjny system monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach ContiPressureCheck. „Informacje z czujników ContiPressureCheck pozwoliły nam na szybką reakcję w przypadku awarii. Zdażały się nam sytuacje, w których mimo uszkodzenia opony decydowaliśmy się na dalszą jazdę, ponieważ poziom ciśnienia zebrany przez czujniki ContiPressureCheck był na tyle poprawny, aby kontynuować dalszą jazdę. Monitorowanie każdej opony na bieżąco okazało się dla nas ogromnie pomocne” – powiedział Eduard Nikolayev, zwycięzca rajdu Dakar.

Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom Continental, Eduard Nikołajew i załoga rosyjskiego teamu KAMAZ-Master ukończyli ostatni etap rajdu Dakar 2018 z niemal czterogodzinną przewagą nad konkurencją, natomiast drugi zespół KAMAZ-Master prowadzony przez Airata Mariejewa zajął trzecie miejsce.

Opony Continental ponownie wygrywają na Rajdzie Dakar auto

„Zwycięstwo KAMAZ-Master to dla nas wielki powód do dumy! Nasze rozwiązania – opony HCS wyposażone w czujniki ContiPressureCheck – pomogły rosyjskiemu zespołowi kontrolować stan opon, a dzięki temu ograniczyć straty podczas radju. Dzięki ContiPressureCheck zarówno zespoły rajdowe, jak i floty transportowe mogą w czasie rzeczywistym kontrolować tak istotne parametry jak ciśnienie i temperatura w oponach swoich pojazdów, a w konsekwencji ograniczyć czas przestojów i wydłużyć czas eksploatacji opon” – powiedział Constantin Batsch, wiceprezes działu opon ciężarowych w regionie EMEA.

„Rajd Dakar to był ekstremalny test dla opon ciężarówych, a zwycięstwo rosyjskiego zespołu pokazało, że opony Continental wykazują się trwałością i niezawodnością nawet w bardzo trudnych warunkach” – podkreślił Illia Susłow, dyrektor sprzedaży w firmie Contiental.

Dokładny monitoring ciśnienia i temperatury, dzięki czujnikom ContiPressureCheck™ zamontowanym wewnątrz opony, zapobiega przedwczesnemu zużyciu opony i zmniejsza ryzyko awarii np. pozwala uniknąć wystrzału opony. Czujniki ContiPressureCheck™ można łatwo zamontować w dowolnej bezdętkowej oponie przeznaczonej do samochodów użytkowych i ciężarowych (≥17,5”). Każdy czujnik posiada własną baterię zapewniającą nieprzerwaną pracę przez sześć lat lub 600 000 km przebiegu. Sygnały z czujników są przekazywane do centralnej jednostki sterującej w pojeździe, która analizuje oraz interpretuje informacje, a następnie wyświetla je w kabinie kierowcy lub przesyła do podłączonego systemu telematyki.


Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych