Aktualności, promocje...

Hankook i Radical zawarły globalną umowę na wyłączną dostawę opon

Od 2018 r. zajmująca się produkcją ogumienia firma Hankook będzie dostarczać w ramach oryginalnego wyposażenia swoje opony wyścigowe i drogowe na potrzeby producenta samochodów sportowych Radical. Przedsiębiorstwa podpisały stosowną umowę podczas wystawy Autosport International Car Show w Birmingham. W przyszłości samochody sportowe i wyścigowe brytyjskiej firmy będą wykorzystywać ogumienie Hankook w rozmaitych zmaganiach na całym świecie.

Hankook i Radical zawarły globalną umowę na wyłączną dostawę opon

Firma Hankook została wyłącznym dostawcą oryginalnego wyposażenia do samochodów wyścigowych i drogowych marki Radical. Producent opon klasy premium będzie zaopatrywać brytyjskiego twórcę pojazdów sportowych w ogumienie w różnych rozmiarach na potrzeby sportów motorowych. Wśród dostarczanych produktów znajdzie się model Ventus Race w wersji gładkiej (F200) i deszczowej (Z207), a także opony o sportowym charakterze Ventus S1 evo² do „standardowych” samochodów marki Radical dopuszczonych do użytku drogowego.

Dzięki współpracy partnerskiej firma Hankook będzie reprezentowana podczas rozmaitych międzynarodowych wyścigów, w które marka Radical bardzo mocno się angażuje. Wśród nich znajdą się takie zmagania jak wyścigi prototypowych maszyn Radical SR1 Cup w Anglii, North American Masters, European Masters, Middle East Cup, Canada Cup, Australia Cup i Scandinavia Cup.

Obecnie firma Hankook jest wyłącznym dostawcą opon do samochodu wyścigowego klasy GT Radical SR8 o stosunku mocy do masy wynoszącym 5,67 KM/kg. W przyszłości w ogumienie Hankook wyposażone będą również wersje SR1, SR3, RXC600R, RXC GT3, a także modele RCX Spyder i RXC GT ROAD. Ostatnia z maszyn została dopuszczona do użytku drogowego i ma stosunek mocy do masy na poziomie 5,75 KM/kg. Dzięki temu przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 2,7 s. W zależności od masy pojazdu i sposobu użytkowania na drodze z przodu montowane będą opony Hankook Ventus S1 evo² w rozmiarze 215/45 ZR 17 lub 245/45 ZR 17, natomiast z tyłu znajdą się opony 265/35 ZR 18.

Manfred Sandbichler, dyrektor ds. sportów motorowych: „Współpraca z firmą Radical to kolejny ważny krok w naszym rozwoju na arenie międzynarodowej. Marka Radical utożsamiana jest z najwyższymi osiągami na torach wyścigowych, jak i na drogach. Pomożemy zadbać o to, by pojazdy te w pełni wykorzystywały swój potencjał. Kolejnym istotnym aspektem nowo nawiązanej współpracy partnerskiej będzie nasza obecność podczas wielu popularnych wyścigów motorowych odbywających się na wszystkich kontynentach. Relacje z firmą Radical zapewniają doskonałą okazję do prezentowania naszych wysokowydajnych produktów na całym świecie”.

Nigel Land, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Radical: „Jesteśmy podekscytowani tą współpracą. Dostarczając oryginalne wyposażenie wiodącym producentom pojazdów z całego świata, firma Hankook wypracowała sobie doskonałą pozycję w świecie sportów motorowych na najwyższym szczeblu. Osiągi, trwałość i jakość uzyskane w ramach obszernego i niezwykle pomyślnego programu testowego utwierdziły nas w przekonaniu, że od 2018 r. nasze maszyny będą wyposażone w najlepsze ogumienie”.


Źródło: Hankook
Udostępnij

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych