Aktualności, promocje...

Zima rzuciła wyzwanie kierowcom

Niespodziewana zmiana warunków pogodowych, marznący deszcz, czy błoto pośniegowe – na takie trudności muszą być przygotowani kierowcy, którzy w najbliższym czasie planują wyjazdy np. na ferie zimowe. By podołać tym wyzwaniom nie wystarczą tylko dobre umiejętności za kierownicą, ważne jest też wyposażenie pojazdu w niezawodne ogumienie.

Zima rzuciła wyzwanie kierowcom

Przed sezonową wymianą opon wielu kierowców często staje przed dylematem czy już kupić nowe opony, czy spróbować przejeździć jeszcze jeden sezon na dotychczasowych, licząc że aura będzie łaskawa. Trzeba jednak pamiętać, że przy niespodziewanej zmianie pogody eksploatowane przez wiele sezonów ogumienie nie zagwarantuje optymalnych właściwości prowadzenia w trudnych warunkach drogowych.

„Jeśli mamy wątpliwości dotyczące stanu ogumienia lepiej nie ryzykować dalszych podróży i dokonać wymiany opon, nawet jeśli do końca sezonu pozostało tylko kilka tygodni. Bezpieczeństwo jazdy powinno być priorytetem, zwłaszcza jeśli w podróż zabieramy najbliższych. Co więcej, wymiana opon o tej porze roku może być też korzystna ekonomicznie, gdyż ogumienie można teraz nabyć w atrakcyjnych cenach, jak np. produkty z linii UltraGrip” – komentuje Marta Kosyra, Consumer Brand Manager Goodyear Dunlop.

Goodyear od lat dostarcza na rynek produkty, które wyróżniają się pewnym zachowaniem w trudnych warunkach zimowych. Do takich należą między innymi opony zimowe z linii UltraGrip. Opracowane na bazie wielu lat innowacji i doświadczeń, testowane na najbardziej wymagających torach, zyskały uznanie zarówno kierowców, jak i ekspertów motoryzacyjnych – ogumienie Goodyear jest polecane w ponad 80% testów 1, a marka od lat pozostaje jednym z liderów na rynku opon zimowych.

Tajemnica unikalnych właściwości produktów UltraGrip tkwi w konstrukcji. Przykładowo, do budowy opon UltraGrip Performance inżynierowie marki wykorzystali samoblokujące się lamele, specjalny wzór bieżnika z dodatkowymi nacięciami oraz innowacyjne technologie, jak np. ActiveGrip, które sprawiają, że ogumienie zapewnia lepszą przyczepność, hamowanie oraz trakcję na śniegu i oblodzonych drogach. Rodzina opon UltraGrip Preformance imponuje także doskonałym zachowaniem na suchych nawierzchniach. Niezawodne zachowanie ogumienia w każdych warunkach zimowych wielokrotnie potwierdziły testy renomowanych czasopism motoryzacyjnych oraz niezależnych organizacji.

Oferta produktów zimowych Goodyear UltraGrip jest szeroka i obejmuje opony dedykowane do typowych aut osobowych, jak i nieco cięższych pojazdów typu SUV.

1Na podstawie 208 testów, przeprowadzonych w okresie od 2013 do 2017 roku przez 37 niezależnych, europejskich czasopism motoryzacyjnych. Uwzględnione zostały tylko testy, w których Goodyear uczestniczył. Dodatkowe informacje są dostępne na następującej stronie internetowej: www.goodyear.pl. Zwrot „polecany” opiera się na indywidualnym systemie ocen, stosowanym przez poszczególne czasopisma motoryzacyjne i jest uznane jako test, w którym opony Goodyear osiągnęły albo miejsca od 1 do 3, albo zostały uznane za produkty „bardzo rekomendowane”, „rekomendowane”, „bardzo dobre”, „dobre”, „wzorcowe” lub „satysfakcjonujące”.


Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych