Aktualności, promocje...

Sportowe technologie Yokohama na Tokyo Auto Salon 2018

Podczas tegorocznej edycji Tokyo Auto Salon 2018, Yokohama zaprezentowała zaawansowane ogumienie dedykowane pojazdom wyczynowym o dużej mocy. Oprócz nowości flagowej serii opon ADVAN, innowacyjnych rozwiązań technologii "Rain-safe", marka przedstawiła oponę do aut osobowych BluEarth-A, łączącą bezpieczeństwo z efektywnością paliwową, dostępną już także na polskim rynku.

Sportowe technologie Yokohama na Tokyo Auto Salon 2018

Tokyo Auto Salon to największa w Japonii i jedna z największych na świecie wystaw poświęconych samochodom o wysokich osiągach oraz konstrukcjom tuningowanym, organizowana od 30 lat. Podczas tegorocznej edycji tradycyjnie nie zabrakło marki Yokohama. W tym roku japoński producent pokazał najnowsze modele z docenianej na świecie flagowej serii ADVAN – zaawansowanych opon przeznaczonych do aut o sportowej charakterystyce i wysokich osiągach. Marka prezentowała innowacyjne rozwiązania na rzecz ograniczenia hałasu – stosowane w najcichszej oponie kiedykolwiek stworzonej przez koncern – ADVAN dB V552. Dużym zainteresowaniem cieszyła się opona ADVAN HF Type D, będąca pierwsza oponą Yokohama skierowaną na rynek samochodów zabytkowych. Nie zabrakło modelu ADVAN Sport V105, produkowanego przy wykorzystaniu technologii stworzonych na potrzeby opon do samochodów wyścigowych. Model zyskał uznanie czołowych producentów aut i stanowi fabryczne wyposażenie kilkunastu pojazdów klasy premium, między innymi Porsche, AUDI, Mercedes-Benz.

Opony z serii ADVAN są wyłącznym wyposażeniem pojazdów wyścigowych biorących udział w Super GT i wielu pojazdów startujących w Japanese Super Formula Championship. W tym roku dodatkową atrakcją dla odwiedzających stoisko Yokohama był talk-show i możliwość rozmowy na żywo ze sportowcami – uczestnikami obu prestiżowych wyścigów– mówi Artur Posłuszny z ITR CEE, firmy będącej oficjalnym dystrybutorem opon Yokohama w Polsce.

Technologie na rzecz bezpieczeństwa

Dużym zainteresowaniem odwiedzających stoisko Yokohama cieszyły się prezentacje rozwiązań "Rain-safe Yokohama", opracowanych na rzecz bezpiecznego prowadzenia na mokrej nawierzchni, podkreślające technologiczne zaawansowanie marki. Zaprezentowano modele opon, w produkcji których wykorzystano mieszanki gwarantujące doskonałą przyczepność, czego potwierdzeniem jest najwyższa ocenę parametru hamowania na mokrym – klasa A. Jedną z najnowszych jest opona BluEarth-A, łącząca bezpieczne prowadzenie z niskimi oporami toczenia, obniżającymi zużycie paliwa. Model zadebiutował na polskim rynku wiosną 2017 roku.

Podczas tegorocznej edycji TOKYO Auto salon Yokohama prezentowała także felgi aluminiowe w tym nowości, jak Advan Racing RZ-F2 czy udoskonalona wersja Advan Racing TC4.

Tegoroczna edycja Tokyo Auto Salon, odbyła się w dniach 12-14 stycznia 2018 roku. w centrum wystawienniczym Makuhari Messe, nieopodal Tokyo. W ciągu trzech dni w wydarzeniu wzięło udziałponad 300 tys.odwiedzających z całego świata.


Źródło: Yokohama
Udostępnij

opony Yokohama

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych