Aktualności, promocje...

Nowe opony rolnicze Michelin AxioBib 2 dla różnych typów ciągników

Michelin wprowadza na rynek nową gamę opon VF Michelin AxioBib 2 przeznaczoną do ciągników o średniej i dużej mocy. Nowe opony oferują największą nośność wśród dostępnych obecnie na rynku opon w rozmiarze 650/65R42.

Nowe opony rolnicze Michelin AxioBib 2

W ciągu ostatnich lat obserwujemy dynamiczną ewolucję ciągników o średniej i dużej mocy. Coraz częściej rolnicy szukając zwiększenia produktywności, sięgają po maszyny o większych osiągach i będących w stanie rozwijać większe prędkości. Jednocześnie chcą oni mieć możliwość zamontowania najlepszego ogumienia na starszych ciągnikach, gdzie wykorzystywane są węższe obręcze. Gama opon Michelin AxioBib 2 jest rozwiązaniem idealnie wpisującym się w te oczekiwania.

Nowe opony rolnicze Michelin AxioBib 2 opona

Nowe opony zostały zaprojektowane specjalnie do stosowania w pracach, gdzie niezbędny jest duży uciąg i wysoka trakcja, czyli takich jak na przykład orka, praca z różnego typu agregatami bądź w transporcie płodów rolnych czy rozrzucaniu obornika, gdzie wymagane są ciągniki z silnikami o wysokim momencie obrotowym.

W nowej gamie dostępne będą dwa rozmiary: Michelin AxioBib 2 VF 540 / 65R30 158D / 155E TL oraz Michelin AxioBib 2 VF 650 / 65R42 174D / 171E TL

Michelin AxioBib 2 ma największą nośność wśród opon w tych rozmiarach dostępnych na rynku oraz doskonałą trakcję w pracach polowych. Opony są także w pełni kompatybilne z 20- i 21-calowymi obręczami ciągników starszych typów oraz centralnymi systemami regulacji ciśnienia.

Nowe opony rolnicze Michelin AxioBib 2

I. Największa nośność w swojej klasie
Charakterystyka techniczna opon w rozmiarach 540/65 R 30 i 650/65 R 42 nowej gamy jest również wyjątkowa.

W porównaniu do opon konkurentów Michelin AxioBib 2 posiada najwyższy indeks nośności. Ciągniki wyposażone w te opony mogą przewozić większe obciążenia, jednocześnie chroniąc glebę. To z kolei przekłada się na oszczędność czasu, energii i zwiększenie plonów, a w rezultacie na większą wydajność prac.

II. Wyjątkowa trakcja w polu
Dłuższy obszar kontaktu z podłożem przekłada się na większy uciąg i trakcję, a to z kolei oznacza większą produktywność.

Dzięki wytężonej pracy inżynierów Michelin nowa gama opon Michelin AxioBib 2 VF posiada dłuższy obszar kontaktu z podłożem, dzięki czemu jego powierzchnia wzrasta o 19%. Pozwala to na zwiększenie uciągu ciągnika nawet o 35%*, co może przełożyć się na podniesienie produktywności o 7%*.

* Wewnętrzne testy przeprowadzone w czerwcu 2016 r. ze standardową oponą dostępną na rynku.

III. Oznaczenie NRO i kompatybilność z centralnymi systemami regulacji ciśnienia w oponach
Opona Michelin AxioBib 2 650/65 R42 jest nie tylko kompatybilna z rozmiarami obręczy zalecanymi przez ETRTO (Europejską Organizację Techniczną ds. Opon i Obręczy), ale posiada również oznaczenie NRO (Narrow Rim Option), które informuje, że oponę można montować na obręczach węższych niż normalnie dozwolonych normami ETRTO dla opon IF i VF. W efekcie pozwala to na stosowanie nowych opon Michelin na ciągnikach starego typu. Opony Michelin w tym rozmiarze można by montować standardowo na obręczach o szerokości 23 cale, ale dzięki oznaczeniu NRO można je również montować na obręczach 20 i 21 cali.

Rolnicy, którzy posiadają w swoich ciągnikach system centralnej regulacji ciśnienia, mogą korzystać z opon w pełnym zakresie ciśnień, zyskując wydajność niezależnie od warunków na drodze i w polu. Gama Michelin AxioBib 2 jest kolejną oponą w grupie Michelin, którą można stosować nawet z ciśnieniem 0,6 bara. Dzięki wykorzystaniu niskociśnienieniowej technologii Michelin Ultraflex rolnicy mogą zwiększyć plony nawet o 4%*.

* Według badania Uniwersytetu Harper Adams

Gama opon Michelin AxioBib 2 będzie dostępna na rynku w II kwartale 2017 roku.


Źródło: Michelin
Udostępnij

opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych