Aktualności, promocje...

Continental został Producentem Opon Roku 2017

Continental został wyróżniony przez brytyjski magazyn „Tire Technology International” nagrodą Producenta Opon Roku 2017. Prestiżowe grono ekspertów z Europy, Japonii, Indii oraz Stanów Zjednoczonych doceniło badania oraz inwestycje Continental w ramach realizacji strategii „Wizja 2025” oraz prace badawcze nad pierwszą oponą ciężarową z mniszka lekarskiego.

Wyróżnienie dla Continental przyznane przez magazyn branżowy “Tire Technology International” podczas targów Tire Technology Expo 2017

Continental nagrodę „Producent Opon Roku 2017” odebrał podczas targów Tire Technology Expo 2017 odbywających się w dniach 14 - 16 lutego w Hannowerze. Komisja konkursowa złożona z 27 specjalistów z całego świata doceniła wyjątkowe inwestycje w dziedzinie badań i rozwoju oraz testowania innowacyjnych technologii i urządzeń produkcyjnych zainicjowane przez Continental w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Nagroda jest dla nas szczególnym wyrazem uznania dla projektów technologicznych, które wdrożyliśmy ostatnio w ramach strategii „Wizja 2025”. Tytuł najbardziej innowacyjnego producenta opon to także impuls dla całego zespołu do dalszego rozwoju i kontynuowania prac badawczych– powiedział Nikolai Setzer, członek zarządu Continental AG.

Wśród projektów Continental, które przekonały jury konkursowe, znalazły się takie inwestycje jak otwarcie Centrum Zaawansowanych Technologii w Korbach (Niemcy) oraz planowana budowa centrum badawczego w Anklam (Niemcy), którego celem jest rozwój przemysłowej uprawy roślin i przetwarzania pozyskanego z nich surowca na potrzeby produkcji ogumienia w ramach projektu Taraxagum. Ponadto uznanie wzbudziły otwarcie centrum badawczo-rozwojowego w Lousado (Portugalia) i rozszerzenie działalności produkcyjnej w zakresie opon do pojazdów ciężarowych w Otrokovicach (Czechy).

Continental jest szczególnie zaangażowany w stały rozwój i udoskonalanie swoich produktów, dlatego doceniliśmy zarówno realizowane przez firmę projekty badawcze, jak i budowę nowych obiektów produkcyjnych i testowych– powiedział Graham Heeps, redaktor Tire Technology International i przewodniczący jury.

Przez ostatnie pięć lat firma Continental zainwestowała ponad 3 miliardy euro w budowę nowych zakładów produkcyjnych w Hefei (Chiny), Kałudze (Rosja) i Sumter (Karolina Północna/USA), a także w rozbudowę istniejących fabryk na całym świecie. Szczególnie innowacyjnym projektem była budowa Zautomatyzowanego Wewnętrznego Analizatora Hamowania (AIBA) na torze testowym Contidrom oraz otwarcie Centrum Zaawansowanych Technologii (HPTC) w Korbach. Na uwagą zasługuje również inteligentna sieć łącząca wszystkie maszyny produkcyjne w centrum badawczym HPTC, generująca nowe odkrycia w czasie rzeczywistym, które następnie są przekazywane do wszystkich zakładów produkcyjnych opon Continental na całym świecie w celu dalszego udoskonalania.

Oficjalne logo Tire Technology International Award

Nagroda brytyjskiego magazynu oponiarskiego Tire Technology International przyznawana jest od 2008 roku. Kandydaci są nominowani przez czytelników albo zgłaszani do konkursu przez redakcję, z których następnie niezależny zespół specjalistów wybiera, w drodze głosowania, zwycięzców. Continental został nagrodzony tytułem Producenta Opon Roku po raz pierwszy w 2014 roku. Wówczas doceniono nowoczesny zakład ContiLifeCycle do bieżnikowania opon do autobusów i pojazdów ciężarowych w Hannowerze.


Źródło: Continental
Udostępnij

opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych