Aktualności, promocje...

Niebieski olej Total do najnowszych silników Grupy VW

Olej syntetyczny Total Quartz Ineo Long Life FE 0W-20 przeszedł pomyślnie testy i może być stosowany z powodzeniem w silnikach najnowszych modeli Grupy VW. VW 508.00/509.00 – to oznaczenie dopuszczenia Grupy Volkswagen dla olejów stosowanych w najnowszych silnikach benzynowych i wysokoprężnych spełniających normy emisji spalin Euro 6.

Olej syntetyczny Total Quartz Ineo Long Life FE 0W-20

Specyfikacja VW 508.00/509.00 opiera się na najnowszej klasyfikacji ACEA C5. Podstawową cechą tego oleju jest lepkość SAE 0W-20 i niski wskaźnik wysokotemperaturowych oporów ścinania HTHS wynoszący pomiędzy 2,6 mPa·s a 2,9 mPa·s. Ponadto, olej ten musiał w Grupie VW pozytywnie przejść testy laboratoryjne na kompatybilność z uszczelnieniami (PV 3344) i na korozyjność (PV 1401/1425), a następnie próby na hamowni silnikowej, gdzie sprawdzany jest wpływ oleju na oszczędność paliwa (PV 1451) i żywotność oraz zatykania filtra DPF (PV 1485).

Co ciekawe, Volkswagen stosuje dla tego rodzaju określenie Blue Oil, choć w rzeczywistości olej ten barwiony jest na… zielono.

„Tajemnica oleju opracowanego pod konkretne wymagania producenta silnika tkwi w użytej kompozycji dodatków. Dlatego dobierając dziś olej, nie wystarczy kierować się widniejącą na jego opakowaniu klasą lepkości SAE” - mówi Andrzej Husiatyński, kierownik działu technicznego Total Polska - „Zanim taki olej zostanie dopuszczony do stosowania w danym typie jednostki napędowej musi przejść szereg testów u producenta samochodu. Dopiero wydanie pozytywnej oceny uprawnia nas do podania takiej informacji na opakowaniu” – dodaje.

Total Quartz Ineo Long Life FE 0W-20 nie tylko uzyskał pozytywną ocenę Grupy VW, ale także wyróżnia się formułą ART (Age Resistance Technology), która w znacznym stopniu ogranicza degradację jakości i właściwości oleju podczas eksploatacji. Wzmocnione właściwości przeciwutleniające oleju pozwalają na ograniczenie formowania się zanieczyszczeń w silniku i wydłużają żywotność jednostki napędowej.

Volkswagen rekomenduje stosowanie oleju spełniającego wymogi dopuszczenia VW 508.00/509.00 do użytku w następujących silnikach: 1.4 TFSI (110 kW), 2.0 TFSI (125 kW, 140 kW), 3.0 TFSI (do 270 kW) i 3.0 TDI (do 160 kW). Jednocześnie pozwala wciąż na stosowanie w tych samych silnikach olejów z dopuszczeniem VW 504.00/507.00, takich jak Total Quartz Ineo Long Life 5W-30 oraz ELF Evolution Full-Tech LLX 5W-30. W przypadku obu dopuszczeń VW zaleca wymianę oleju co 30 tys. km lub co dwa lata.

Współczesne silniki osiągają coraz większą moc z jednostki pojemności, dlatego wymagają stosowania olejów silnikowych spełniających bardzo restrykcyjne dopuszczenia producenta pojazdu dla zapewnienia prawidłowej pracy silnika i jego trwałości. Informacja o wymaganym dopuszczeniu znajduje się z jednej strony w instrukcji obsługi pojazdu, a z drugiej – jest ono wymienione na etykiecie oleju Total.

Oleje Total dostępne są w sieci serwisów Point S UNIGUM


Źródło: Total
Udostępnij

oleje Total

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych