Aktualności, promocje...

Goodyear pozostaje wyłącznym dostawcą opon dla NASCAR

NASCAR i Goodyear przedłużyli wieloletnią umowy sponsorską, w ramach której amerykański koncern będzie wyłącznym dostawcą opon dla trzech najważniejszych serii krajowych wyścigów, a produkty marki pozostaną „Oficjalnymi Oponami NASCAR”. Przedłużona umowa kontynuuje rozpoczętą w 1954 roku, ponad sześćdziesięcioletnią nieprzerwaną współpracę. Co ciekawe, to jeden z najdłużej trwających programów sponsorskich w dużych dyscyplinach sportowych.

„Z dumą dołączamy do Goodyear, aby wspólnie świętować nasze odnowione, wieloletnie partnerstwo.” - powiedział Brent Dewar, szef NASCAR. „Od ponad pół wieku, NASCAR i nasze zespoły ufają oponom Goodyear. Zaangażowanie naszego partnera w innowacje i najwyższą jakość produktów odgrywają kluczową rolę w nieustannych dążeniach do oferowania najlepszych wyścigów na świecie.”

Goodyear pozostaje wyłącznym dostawcą opon dla NASCAR

Od debiutu w 1972 roku opon wyścigowych typu slick, poprzez opony radialne w 1989 roku, aż po wielostrefowy wzór bieżnika z 2013 roku - Goodyear i NASCAR konsekwentnie wprowadzają innowacje, dzięki którym wyścigi są jeszcze bardziej ekscytujące. Tory zmagań NASCAR to także pole testów dla ogumienia, sprawdzające jego zachowanie w najtrudniejszych i najbardziej wymagających warunkach. Zastosowane w oponach technologie, zdolne sprostać wymaganiom wyścigów i uzyskać w nich wysokie osiągi, pomagają amerykańskiemu producentowi rozwijać innowacyjne ogumienie tej marki dla konsumentów.

„Jesteśmy niezwykle dumni z kluczowej roli, jaką Goodyear odgrywa w najlepszych wyścigach świata. Cieszymy się, że w kolejnych latach kierowcy NASCAR będą przekraczać linię mety na oponach naszej marki.” - powiedział Richard J. Kramer, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Goodyear. „Z nową umową świętujemy trwałą współpracę z NASCAR i podkreślamy wysoką wartość naszego partnera dla marki Goodyear.”

Co roku Goodyear wytwarza ponad 100 tysięcy opon dla trzech najważniejszych serii NASCAR. Każdy z produktów jest robiony ręcznie przez pełnych pasji pracowników zatrudnionych w zakładzie w Akron, w stanie Ohio – globalnej centrali firmy – i jest oznaczony ich imieniem i nazwiskiem. Głębokie partnerstwo opiera się na konkurencji, wspólnej pasji i perspektywach rozwoju marek obu organizacji. Współpraca z NASCAR przekłada się też na większą popularność Goodyear wśród licznych entuzjastów wyścigów, co potwierdzają wyniki z ankiety lojalności sponsorów, przeprowadzonej w 2016 roku dla czasopisma SportsBusiness Journal/Daily przez Turnkey Sports.

NASCAR
Narodowa Organizacja Wyścigów Samochodów Seryjnych (NASCAR) jest organizacją regulującą najważniejszą formułę sportu motorowego w Stanach Zjednoczonych. Na NASCAR składają się trzy krajowe serie (Monster Energy NASCAR Cup Series™, NASCAR XFINITY Series™, i NASCAR Camping World Truck Series™), cztery regionalne, jedna amatorska seria lokalna i trzy serie międzynarodowe. International Motor Sports Association™ (IMSA®) zarządza IMSA WeatherTech SportsCar Championship™, najważniejszą serią wyścigów samochodów sportowych w Stanach Zjednoczonych. NASCAR, z siedzibą w Daytona Beach na Florydzie, posiada biura w ośmiu miastach w Stanach Zjednoczonych i organizuje ponad 1200 wyścigów w ponad 30 stanach USA, a także w Kanadzie, Meksyku i Europie. Więcej informacji na stronie www.NASCAR.com i www.IMSA.com, oraz profilach społecznościowych NASCAR na Facebook, Twitter, Instagram i Snapchat (‘NASCAR’).


Źródło: Goodyear
Udostępnij

opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych