Aktualności, promocje...

Ciężarowe opony BFGoodrich wchodzą na europejski rynek

Marka BFGoodrich, która od ponad 100 lat jest światowym liderem ogumienia off-road i znanym producentem opon osobowych i ciężarowych, wprowadza na europejski rynek gamę opon do pojazdów ciężarowych i autobusów przeznaczoną do wszystkich typów zastosowań – transport dalekobieżny, regionalny, mieszany i pasażerski – do użytku przez cały rok. Opony ciężarowe BFGoodrich były dotychczas dostępne na innych kontynentach, zaś do sprzedaży w Europie trafią na początku 2018 roku.

Ciężarowe opony BFGoodrich wchodzą na europejski rynek 1

Nowa gama jest przeznaczona do różnych segmentów użytkowania, takich jak transport dalekobieżny, regionalny, mieszany (budowy i drogi dojazdowe) i pasażerski oraz zapewnia optymalny stosunek jakości do ceny. Wszystkie modele ogumienia zapewniają przyczepność oraz doskonałe prowadzenie pojazdu niezależnie od warunków na drodze, co potwierdzają oznaczenia M+S (z przeznaczeniem na błoto i śnieg, ang. mud + snow) oraz / lub 3PMSF (gwarantujący właściwości zimowe symbol płatka śniegu na tle trzech szczytów górskich).

Nowa gama BFGoodrich obejmuje trzy linie opon ciężarowych:

  • BFGoodrich Route Control– zaprojektowana do pojazdów w transporcie zarówno krajowym jak i międzynarodowym drobnicowym;
  • BFGoodrich Cross Control– przeznaczona do transportu mieszanego na placach budowy i drogach dojazdowych;
  • BFGoodrich Urban Control– zaprojektowana do autobusów komunikacji miejskiej.
Ciężarowe opony BFGoodrich wchodzą na europejski rynek

W nowej gamie opon ciężarowych BFGoodrich znalazły się 53 produkty na osie sterujące, napędowe i wleczone wyprodukowane w Europie oraz dostosowane do potrzeb europejskich przewoźników i warunków drogowych. Opony BFGoodrich dostępne są w trzech różnych rozmiarach – 17.5”, 19.5” oraz 22.5” – dzięki czemu pasują do wszystkich najważniejszych modeli pojazdów ciężarowych.

Produkcja opon BFGoodrich rozpoczęła się w 1870 r. w mieście Akron (Ohio) w Stanach Zjednoczonych. Marka już od 65 lat posiada w swojej ofercie ogumienie do pojazdów ciężarowych, sprzedając ponad 1,6 mln opon rocznie. W ten sposób jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych marek tego typu ogumienia na świecie. Wprowadzając opony ciężarowe również na rynek europejski, BFGoodrich staje się marką globalną oferującą ogumienie do wszystkich najważniejszych grup pojazdów – osobowych, 4x4, ciężarowych oraz autobusów.

Europejska premiera opon ciężarowych i autobusowych BFGoodrich odbyła się podczas targów transportu SOLUTRANS, podczas których marka zaprezentowała również liczne usługi dodatkowe i wsparcie dla użytkowników.

Nowa gama opon ciężarowych i autobusowych BFGoodrich oraz dodatkowe usługi dla użytkowników będą dostępne na rynku od stycznia 2018 r. poprzez sieć ponad 3 000 dilerów w całej Europie.


Źródło: BFGoodrich
Udostępnij

BFGoodrich opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych