Aktualności, promocje...

Goodyear i Dunlop zdominowały testy opon zimowych

Popularne niemieckie czasopisma motoryzacyjne opublikowały wyniki dorocznych testów opon zimowych. Ogumienie amerykańskiego koncernu bez problemu poradziło sobie z wyzwaniem.

Goodyear i Dunlop zdominowały testy opon zimowych

Auto Bild1 przyznał oponie Dunlop Winter Sport 5 miejsce na podium i tytuł ‘wzorowej’. Podobnym rezultatem zakończył się test siostrzanego magazynu Auto Bild sportscars2, w którym produkt Dunlopa osiągnął równie wysokie wyniki, co opona Goodyear UltraGrip Performance Gen-1. Badania kolejnych magazynów - Auto Bild allrad3 i Sport Auto- to popis możliwości ogumienia Goodyear UltraGrip Performance Gen-1, które w obu przypadkach zajęło pierwsze miejsce, zdobywając uznanie ekspertów i tytuł ‘bardzo godnej polecenia’4.

Zimowa pogoda bywa nieprzewidywalna, ale jak potwierdzają kolejne testy - opony Dunlop Winter Sport 5 i Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 zapewniają osiągi, dzięki którym kierowcy mogą radzić sobie z zimowymi wyzwaniami.

Spośród 20 opon testowanych przez magazyn Auto Bild, Dunlop Winter 5 była jedną z zaledwie trzech, określonych jako ‘wzorowe’. Zdaniem ekspertów czasopisma, mocnymi stronami produktu są: dynamiczne prowadzenie na śniegu i mokrej nawierzchni, zrównoważony potencjał osiągów, oraz krótka droga hamowania na mokrym. Z kolei w badaniu Auto Bild sportscars, opona Dunlopa podzieliła się miejscem na podium i tytułem ‘wzorowej’ z Goodyear UltraGrip Performance Gen-1. Oponę marki Goodyear chwalono za zrównoważone parametry i przekonywujące osiągi zimowe, sportowe zachowanie, bardzo dobre prowadzenie na śniegu i mokrej nawierzchni oraz precyzję kierowania.

Wysoka jakość ogumienia zimowego jest bardzo ważna w przypadku samochodów SUV, które mają dużą masę i wysoko położony środek ciężkości. Opona Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 bez wątpienia staje na wysokości zadania, co potwierdza badanie Auto Bild allrad. Eksperci czasopisma chwalą produkt Goodyear za wysoki poziom bezpieczeństwa i bardzo dobre osiągi na śniegu. Dodatkową zaletą opony jest wysoka odporność na aquaplaning. Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 zebrała również wysokie noty za komfort jazdy i prowadzenie na suchych drogach.

Właściwości najnowszego modelu ogumienia zimowego marki Goodyear docenił także magazyn Sport Auto. Czasopismo chwali UltraGrip Performance Gen-1 za wyróżniającą się przyczepność i bardzo precyzyjne prowadzenie na mokrych nawierzchniach. Opona konsekwentnie radziła sobie we wszystkich kategoriach, zbierając pochwały za pewność prowadzenia w warunkach zimowych i zrównoważone osiągi na suchej nawierzchni.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników” - powiedział Mike Rytokoski, dyrektor marketingu Goodyear Dunlop w Europie. „Warunki zimowe w Europie mogą stanowić poważne wyzwanie dla kierowców, dlatego dokładamy wielu starań by zapewnić bezpieczną i komfortową jazdę nawet w surowych warunkach, bez kompromisów w zakresie osiągów.”


1Auto Bild (Niemcy) – Wydanie 40 – Zima 2017 - 225/50R17 – Samochód testowy: BMW serii 3.

2Auto Bild sportscars (Niemcy) – Wydanie 11 – Październik 2017 - 225/40R18 – Samochód testowy VW Golf GTi Performance.

3Auto Bild allrad (Niemcy) – Wydanie 11 – Zima 2017 - 225/55R17 – Samochód testowy BMW X1.

4Sport Auto (Niemcy) – Wydanie 11 – październik 2017 - Rozmiar opony testowej: 225/40R18 V – pojazd testowy Toyota GT86, tor testowy: Testworld (Hankook)/Contidrom.


Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych