Aktualności, promocje...

Total odpowiada na wyzwania downsizingu

Współczesne, wysilone jednostki napędowe wymagają stosowania odpowiedniego oleju silnikowego. Koncern TOTAL zmodyfikował w tym celu olej Quartz poprzez wzbogacenie jego bazy o unikalną formułę Age Resistance Technology.

Olej Total Quartz Age Resistance Technology

Troska o ochronę środowiska postawiła przed producentami samochodów zupełnie nowe wyzwania. Część prac powierzono konstruktorom jednostek napędowych, które muszą być nie tylko oszczędne w zużyciu paliwa, ale i lżejsze. Rezultat ten osiągnięto przede wszystkim poprzez redukcję liczby cylindrów oraz zmniejszenie pojemności skokowej. Jednocześnie utrzymano osiągi silnika poprzez zastosowanie turbosprężarki, sprężarek mechanicznych i wtrysku bezpośredniego. W nomenklaturze technicznej działania te nazwano downsizingiem jednostek napędowych.

Obciążenia silnika można porównać do takich, jakim poddawane są silniki podczas wyścigów i rajdów samochodowych. Gdyby zastosowano w nich konwencjonalny olej, uległby on szybszemu zużyciu, a tym samym wymagałby o wiele częstszej wymiany. Dla kierowcy oznaczałoby to wyższe koszty serwisowania pojazdu, a zaniechanie tego mogłoby doprowadzić do trwałego uszkodzenia silnika.

Aby pogodzić zachowanie optymalnej ochrony mocniej obciążonego silnika przy utrzymaniu dotychczasowych przebiegów samochodu, inżynierowie z koncernu TOTAL sięgnęli po swoje bogate doświadczenia z dziedziny motorsportu. Jako bazę postanowili wykorzystać, znany doskonale kierowcom na całym świecie, olej Quartz, który wzbogacono o unikalną formułę Age Resistance Technology (ART).

„Downsizig silników spełnia postawione wymagania w zakresie redukcji zużycia paliwa i emisji CO2. Jednak przy jednoczesnym utrzymaniu osiągów samochodu, mniejsza i lżejsza jednostka napędowa poddawana jest wyższym ciśnieniom roboczym oraz temperaturom” - mówi Andrzej Husiatyński, kierownik działu technicznego w TOTAL Polska - „Takie warunki pracy szybko doprowadzą do degradacji właściwości oleju, jego utlenienia i rozbicia struktury molekularnej, a tym samym zwiększenia oporu smarowania i powstawania zanieczyszczeń oraz osadów. Dlatego w takich silnikach trzeba stosować odpowiedni olej. Stworzenie specjalnej formuły Age Resistance Technology dla olejów QUARTZ oznaczało wprowadzenie zmiany w technologii zastosowanych baz i dodatków. Zaowocowało to doskonałą ochroną silnika przed tymi negatywnymi zjawiskami.”

Olej Quartz z formułą ART, jak każdy produkt TOTAL przed dopuszczeniem do sprzedaży, przeszedł serię wewnętrznych testów laboratoryjnych oraz testów na hamowniach silnikowych. W ich wyniku stosowanie tego oleju redukuje powstawanie osadów aż o 18 proc. poniżej normy wyznaczonej przez ACEA. Z kolei bezpośrednie badania przeprowadzone przez to Stowarzyszenie Europejskich Producentów Samochodów potwierdziły wydłużenie żywotności oleju, a tym samym optymalną ochronę mechaniczną, aż o 64 proc.


Źródło: Total
Udostępnij

oleje Total

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych