Aktualności, promocje...

Nowa generacja ekonomicznych opon letnich Hankook Kinergy Eco2

Opony Hankook najnowszej generacji Kinergy ECO2 – zostały specjalnie dostosowane do potrzeb nowoczesnych samochodów od małych poprzez kompaktowe aż do aut klasy średniej. Jak w przypadku poprzednika, wielokrotnie wysoko ocenianego, priorytetem dla inżynierów projektowych były – oprócz bezpieczeństwa jazdy i ekonomii dzięki niskim oporom toczenia i wysokiej trwałości – w szczególności również komfort toczenia i komfort akustyczny.

Nowa generacja ekonomicznych opon letnich Hankook Kinergy Eco2

Marka KINERGY w ofercie producenta opon klasy premium, firmy Hankook, to szczególnie ekonomiczne opony letnie do szerokiej gamy samochodów - od małych aż po klasę średnią. W postępującej elektryfikacji również samochodów niższych klas, będącej konsekwencją dalszej urbanizacji i stale ubywającej przestrzeni komunikacyjnej, firma upatruje stale rosnące możliwości rynkowe dla tego segmentu pojazdów, a także dla odpowiednich opon, które oprócz ekonomiczności są optymalne pod względem właściwości trakcyjnych i skuteczności hamowania, a także komfortu akustycznego, i tym samym są przystosowane przykładowo do przyszłej generacji e-samochodów o wysokich momentach obrotowych i bardzo niskim poziomie hałasu generowanego przez napęd.

Nazwa KINERGY to skrót od kinetic energy – energii kinetycznej (z greckiego kinesis = ruch), czyli energii obiektu wynikającej z jego ruchu. Jest ona równa pracy wymaganej do wprawienia obiektu ze stanu spoczynku w stan ruchu. W przypadku opon Hankook jest ona znacznie niższa niż w oponach konwencjonalnych tej klasy. Człon ECO w nazwie ma charakter informacyjny i należy rozumieć go zarówno jako synonim ekologii, jak i ekonomiczności – właściwości, które za sprawą oszczędności paliwa łączą się z korzyścią dla środowiska naturalnego i portfela użytkownika. Zaprezentowana już w roku 2011 pierwsza generacja KINERGY ECO zdobyła szereg międzynarodowych wyróżnień w niezależnych opiniach1). Nowa generacja KINERGY ECO2 zachowuje te pozytywne właściwości, poszerzone jednak o dalsze udoskonalenia.

Nowa generacja ekonomicznych opon letnich Hankook Kinergy Eco2 przekrój

Optymalizacja skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni była priorytetem w pracach projektowych nad najnowszym modelem z rodziny KINERGY. Dzięki temu wysoce przyczepna mieszanka krzemionkowa bieżnika, a także już stosowana przez firmę w produktach segmentu Performance, technologia mieszania zapewniają znacznie bardziej równomierny rozkład polimerów i wypełniaczy w bieżniku. Pozwoliło to uzyskać zarówno lepszą skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni, jak i dalszą redukcję oporu toczenia. Ponadto trzy rowki na całym obwodzie bieżnika opony umożliwiają szybkie odprowadzanie wody i tym samym większą kontrolę nad pojazdem na mokrej nawierzchni.

Dzięki zastosowaniu nowo zaprojektowanego, asymetrycznego profilu opony udało się zoptymalizować w stosunku do poprzedniego modelu rzeczywistą powierzchnię styku opony i nawierzchni. W połączeniu ze zwiększoną sztywnością profilu – zarówno w kierunku promieniowym, jak i poprzecznym – i bardziej masywnym zewnętrznym barkiem opona KINERGY ECO2 oferuje jeszcze większą stabilność jazdy i znacznie wyższe osiągi w warunkach suchych. Również skuteczność hamowania w warunkach suchych uległa poprawie o cztery procent. Możliwe to było między innymi, dzięki zastosowaniu ukośnych krawędzi bloku bieżnika na całej jego powierzchni, które zapewniają natychmiastowe zwiększenie powierzchni styku podczas hamowania. Nowo opracowane polimery o wysokiej masie cząsteczkowej w mieszance bieżnika opon KINERGY ECO2 zwiększają jej odporność na ścieranie o cztery procent.

Udoskonalony projekt nacięć bieżnika pozwolił zmniejszyć również poziom emitowanego hałasu przy prędkościach na trasach w terenie niezabudowanym, co dodatkowo zwiększa komfort jazdy. Dzięki najnowszej technologii pozycjonowania rowków bieżnika inżynierowie projektowi Hankook uzyskali znaczną redukcję emisji hałasu generowanego przez bieżnik, również przy dłuższym użytkowaniu opony. Tak jak wszystkie aktualne produkty Hankook opony KINERGY ECO2 są opatrzone oznakowaniem Visual Alignment Indicator System (VAI) na barku opony, za pomocą którego kierowca może szybko i wygodnie sprawdzić zasadnicze ustawienie zawieszenia pojazdu.

Nowe opony KINERGY ECO2 będą dostępne od wiosny 2018, początkowo w 52 rozmiarach od 13 do 16 cali, z szerokością bieżnika od 145 do 215 mm, profilami od 55 do 80 oraz indeksami prędkości T, H i V.


Źródło: Hankook
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych