Aktualności, promocje...

Dlaczego konserwacja Twojego koła zapasowego jest tak ważna?

Europejska branża oponiarska apeluje do kierowców, aby nie zapominali o swoich kołach zapasowych i regularnie sprawdzali ich ogólny stan. Posiadanie koła zapasowego ma inne znaczenie w przypadku, gdy złapiesz gumę, co stanowi krótkotrwałą niedogodność, niż gdy masz pojazd, w którym spędzasz godziny na jeździe terenowej.

Dlaczego konserwacja Twojego koła zapasowego jest tak ważna?

Kiedyś koła zapasowe były identyczne i wymienialne z kołami jezdnymi. Większość producentów pojazdów coraz częściej dostarcza koła zapasowe różniące się wyglądem i rozmiarem od normalnych kół. Dla tych „awaryjnych” kół zapasowych określane są zwykle pewne ograniczenia co do prędkości i długości jazdy. Informacje na ten temat podawane są na samym kole.

Zwykle limit prędkości wynosi 80 km/h, gdyż niedopasowane koło może negatywnie wpływać na prowadzenie samochodu i jego dynamikę, w szczególności przy dużych prędkościach.

Mogą także występować ograniczenia co do pozycji montażu koła zapasowego w pojeździe, a także maksymalnej odległości, jaką można przebyć na tym kole. Coraz częściej także producenci samochodów w ogóle nie dołączają koła zapasowego. Wszystkie tymczasowe koła zapasowe służą jedynie do awaryjnej wymiany i dojechania do warsztatu samochodowego.

Coraz częściej samochody nie są wyposażane w koła zapasowe, ale alternatywnie stosuje się opony typu „run flat” lub opony z masami uszczelniającymi.

Kierowcy powinni zwracać uwagę na to, w co wyposażony został ich pojazd, aby być przygotowanym na wszelkie sytuacje awaryjne.

Ważne jest, aby po przebiciu opony niezwłocznie ją naprawić lub wymienić oraz poprosić sprzedawcę opon o poradę w sprawie rotacji kół w pojeździe.

Posiadanie koła zapasowego jest nie tylko dobrą praktyką, ale to także mądre posunięcie zabezpieczające przed byciem unieruchomionym na poboczu drogi. Niektóre firmy pomocy drogowej pobierają dodatkową opłatę od kierowców, którzy nie mają zdatnego do użytku koła zapasowego po wezwaniu do awarii pojazdu z powodu przebicia opony.

Konserwacji Twojego koła zapasowego dokonasz w serwisie Point S UNIGUM. Zapraszamy.


Źródło: TyreAWARE.org
Udostępnij

opony porady

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych