Aktualności, promocje...

Yokohama nagrodzona za badania nad technologią cichych opon

Yokohama, japoński producent opon premium, została nagrodzona za osiągnięcia w badaniach nad oponami aeroakustycznymi, podczas konferencji poświęconej wykorzystaniu High Performance Computing Infrastructure (HPCI), odbywającej się w Tokio. Prestiżowe wyróżnienie przyznano w uznaniu praktycznych osiągnięć wpływających na innowacyjność i podnoszących potencjał technologiczny rynku.

Symulacja przepływu powietrza Yokohama - zwykła opona Symulacja przepływu powietrza Yokohama - nowa opona

Symulacja przepływu powietrza zwykła i nowa opona

Wyróżnione badania YOKOHAMA to pierwsza na świecie symulacja struktury przepływu powietrza wokół toczącej się po drodze opony, która odzwierciedla wpływ struktury bieżnika na generowanie fal akustycznych. Projekt badawczy zapoczątkowany w 2014 roku, wykorzystujący aeroakustyczną technologię symulacji, wykazał zależność pomiędzy głębokością i szerokością rowków opony a poziomem hałasu wytwarzanego podczas jazdy. Badania zrealizowane zostały we współpracy z Instytutem Nauk Kosmicznych i Astronautyki, będącego ramieniem Japońskiej Agencji Badań Kosmicznych. Do analizy zebranego materiału obliczeniowego wykorzystano zaawansowane systemy obliczeniowe (High Performance Computing Infrastructure – HPCI), udostępnione przez Centrum Cybernetyki na Uniwersytecie w Tohoku.

– Projekt jest częścią intensywnych badań prowadzonych przez japońskich inżynierów YOKOHAMA w obszarze technologii aerodynamiki opon, zmniejszającej opór powietrza podczas jazdy – mówi Artur Posłuszny, Manager ds. Produktu i Marketingu ITR CEE, firmy będącej dystrybutorem opon YOKOHAMA w Polsce. – Uzyskane wyniki mogą oznaczać duży postęp w dziedzinie konstrukcji opon i optymalnego projektowania wypukłości na powierzchni opony, które redukują opór powietrza, zmniejszając hałas, ale też umożliwiając mniejsze zużycie paliwa i większą stabilność podczas jazdy – dodaje. W 2016 roku YOKOHAMA zaprezentowała oponę koncepcyjną z wypustkami w kształcie płetw, przypominającymi spojlery, która jest wynikiem ostatnich pomiarów i symulacji. Kolejne nagrody i wyróżnienia za prace nad ograniczeniem hałasu i poprawą aerodynamiki otwierają drogę do projektowania i wprowadzenia do powszechnego użytku nowej generacji produktów, umożliwiających komfortowe podróżowanie i niższe wydatki na paliwo.

Projekt High Performance Computing Infrastructure (HPCI) został zainicjowany przez Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii (MEXT) w Japonii. Jego celem stworzenie innowacyjnej platformy obliczeniowej łączącej japoński superkomputer nowej generacji (K Computer) z superkomputerami uniwersytetów i ośrodków naukowych w całym kraju za pośrednictwem wysokoefektywnej sieci internetowej. Każdego roku podczas Konferencji HPCI Organizacja Badań na rzecz Informacji Naukowej i Technologii (RIST) przyznaje nagrody za wybitne projekty badawcze wykorzystujące system HPCI. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się 21 października 2016 r. w Kokuyo Hall w Tokyo Minato Ward.


Źródło: Yokohama
Udostępnij

opony Yokohama

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych