Aktualności, promocje...

Wjechałem w dziurę w jezdni - co dalej?

Większość kierowców zna to uczucie, ten dźwięk lub drgania, gdy koło wpadnie w dziurę w jezdni lub wjedzie na wybój. Sprawdź, jeśli uważasz, że coś jest nie tak - nie ignoruj żadnego uderzenia.

Rozsądny kierowca zjedzie na bok, gdy tylko to będzie możliwe i bezpieczne, by sprawdzić, czy opona nie uległa uszkodzeniu. W przypadku poważnego uderzenia, oponę należy jak najszybciej zdemontować i sprawdzić w specjalistycznym warsztacie. Oczywiście lepiej, gdy kierowca uważa na drodze, jedzie ostrożnie i zwraca uwagę na większe kamienie i dziury w jezdni.

Niektóre uszkodzenia widać od razu, takie jak na przykład wybrzuszenia boku opony czy nacięcia na jej powierzchni. Ale zderzenie z krawężnikiem, wjechanie w dziurę w jezdni, czy najechanie na większy kamień może także spowodować uszkodzenia wewnętrzne, które podobnie jak widoczne uszkodzenia, mogą stanowić duże ryzyko dla bezpieczeństwa.

Wjechałem w dziurę w jezdni - co dalej?

  Aby uniknąć uszkodzeń przy wjechaniu w dziurę, kierowca powinien zawsze:
 • Zachować czujność.
 • Zachować bezpieczny odstęp od samochodu, który jedzie się przed Tobą.
 • Uważać na innych kierowców i pieszych przed zmianą kierunku jazdy, aby uniknąć najechania na dziurę w jezdni, czy wybój.
 • Zawsze kontrolować prędkość.
 • Unikać niepotrzebnego hamowania.
 • Pamiętać o prawidłowym trzymaniu kierownicy w celu zachowania maksymalnej kontroli.
 • Regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach. Informację na temat prawidłowego ciśnienia w oponach znaleźć można po wewnętrznej stronie klapki wlewu paliwa, w instrukcji pojazdu i/lub po wewnętrznej stronie drzwi samochodu.
 • Ale bądźmy realistami. Rzadko który kierowca nigdy nie miał powodów do zmartwień. Najistotniejsze jest, by działać odpowiedzialnie w takich przypadkach i zachować bezpieczeństwo.
 • Pytać eksperta.


Źródło: TyreAWARE.org
Udostępnij

opony porady

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych