Aktualności, promocje...

Rozwiązania Continental dla przyszłej mobilności

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hannowerze, Continental zaprezentuje usługi i systemy z zakresu zarządzania pojazdami i jazdy autonomicznej. Będą wśród nich między innymi: system do monitorowania ciśnienia ContiPressureCheck oraz technologia eHorizon, która umożliwia udostępnianie kierowcom pojazdów aktualnych i dokładnych informacji na temat sytuacji na drodze.

Przykłady zaawansowanych technologicznie systemów usprawniających przepływ danych a także wpływających na poprawę komfortu jazdy i ograniczających zużycie paliwa, Continental zaprezentuje uczestnikom Targów w hali nr 17 przy stoisku A06. Wśród nich będą m.in. technologia eHorizon oraz systemy Road Database i ContiPressureCheck, które w istotny sposób przyczyniają się do rozwoju wizji Continental w zakresie automatycznego prowadzenia i przyszłej mobilności.

Continental eHorizon

eHorizon – zawsze aktualne dane o trasie
Technologia eHorizon, dzięki systemowi czujników, korzystających z bardzo dokładnych danych topograficznych tras oraz sygnału GPS, umożliwia udostępnianie kierowcom pojazdów ciężarowych aktualnych i szczegółowych informacji na temat sytuacji na drodze. Dzięki danym dostarczanym w czasie realnym, system uwzględnia nawet takie nieprzewidywalne zdarzenia, jak pogoda, wypadki czy korki. Stały dostęp do danych magazynowanych i przetwarzanych w chmurze oraz informacje dotyczące drogi bezpośrednio przed pojazdem, mogą w czasie rzeczywistym wpływać na poprawę funkcjonowania systemów w aucie, dzięki czemu wzrasta bezpieczeństwo jazdy. Podczas Targów IAA, poza prezentacją funkcjonalności systemu eHorizon, inżynierowie Continental przedstawią również, w jaki sposób analiza zebranych w chmurze danych pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa. Oszczędności, według ekspertów Continental, od 2012 roku w samochodach wyposażonych w eHorizon, to prawie 300 milionów litrów oleju napędowego, czyli około 383 mln euro. Dzięki przewidywalności ruchu na drodze przed prowadzonym pojazdem, technologia eHorizon jest ważnym elementem w rozwoju autonomicznej jazdy.

Road Database – szósty zmysł samochodu
Kolejnym, innowacyjnym rozwiązaniem zaplanowanym przez Continental do zaprezentowania podczas Targów IAA, jest Road Database służący dostarczaniu zaawansowanym systemom wspomagania kierowcy, bardzo precyzyjnych danych drogowych pochodzących z czujników umieszczonych na wielu pojazdach. Wiedza i informacje zgromadzone dzięki technologii eHorizon umożliwiły specjalistom z Continental opracowanie systemu Road Database, który może uzupełniać lub zastępować cyfrowe mapy drogowe. Dane dostarczone przez Road Database nie tylko zwiększają zdolność przewidywania, ale także poprawiają warunki, w jakich działają systemy zaawansowanego wspomagania kierowcy.

Continental ContiPressureCheck

Pomiar ciśnienia i temperatury w oponach w czasie rzeczywistym
Znany już użytkownikom system ContiPressureCheck i jego funkcjonalności, Continental zaprezentuje podczas IAA tym razem w kontekście oszczędności zużycia paliwa. Podczas testów na własnych torach, Continental wykazał, że zużycie paliwa na 100 km w pełni załadowanej ciężarówce wzrasta o 0,7 litra, gdy ciśnienie w oponach jest o zaledwie 2 bary za niskie, dlatego tak istotna jest jego stała kontrola. System ContiPressureCheck w sposób ciągły w czasie rzeczywistym podczas jazdy, wykorzystuje czujniki wewnątrz opon do monitorowania ciśnienia i temperatury. Dane są rejestrowane i wyświetlane na bieżąco na wyświetlaczu na desce rozdzielczej. Jeżeli ciśnienie w oponach odbiega od wartości nominalnej, system natychmiast wysyła ostrzeżenie. Umożliwia to kierowcy podjęcie natychmiastowych działań, co eliminuje ryzyko kosztownych przestojów spowodowanych awarią opon, a także obniża koszty funkcjonowania firmy. Operatorzy flot mogą ograniczyć swoje koszty operacyjne o około 1200 EUR na pojazd rocznie, przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pojazdów.

Międzynarodowe Targi Pojazdów Użytkowych IAA są wyznacznikiem zmieniających się trendów i technologii w transporcie ciężarowym. Tegoroczna edycja jest dla Continental okazją do prezentacji wszystkich innowacyjnych systemów i technologii, które zapewniają poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy, a także zaprezentuje w jakich obszarach dodatkowo można wykorzystać wprowadzane innowacje.


Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony technologie

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych