Aktualności, promocje...

Premiera nowej deszczowej opony Michelin

Michelin przedstawia nową deszczową oponę sportową typu Full Wet do jazdy po nawierzchni pokrytej znaczną ilością wody. Premiera Michelin Pilot Sport FW2 odbyła się 19 sierpnia na rajdzie WRC w Niemczech.

Opona Michelin Pilot Sport FW2

Opona Michelin Pilot Sport FW2 (FW2 = Full Wet 2) dzięki specyficznej rzeźbie bieżnika podwaja obszar kontaktu z nawierzchnią oraz lepiej trzyma się drogi, poprawiając w ten sposób bezpieczeństwo jazdy w intensywnym deszczu. Nowy produkt Michelin jest przeznaczony do pokonywania asfaltowych tras podczas rund Rajdowych Mistrzostw Świata 2016 (FIA World Rally Championship). Opracowanie nowej opony Michelin Pilot Sport FW2 to wynik specjalnego zlecenia Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA). Pod koniec 2015 r. złożyła ona formalny wniosek stworzenia oryginalnego ogumienia dostosowanego do jazdy po nawierzchni pokrytej znaczną ilością wody w celu zwalczania niezwykle groźnego zjawiska aquaplaningu. Wytyczne do zlecenia powstały na podstawie szczegółowych rozmów z kierowcami, zespołami i producentami.

Po raz pierwszy załogi wypróbowały nowe Michelin Pilot Sport FW2 podczas Rajdu Niemiec – początkowej z czterech kolejnych imprez cyklu rozgrywanych na nawierzchni asfaltowej.

Michelin Pilot Sport FW2 posiada bieżnik z bardzo głębokimi rowkami oraz kanałami odprowadzającymi wodę na boki, co minimalizuje zjawisko aquaplaningu, zapewnia przyczepność wzdłużną związaną z przyspieszaniem i hamowaniem oraz poprzeczną związaną ze zmianą kierunku jazdy. Zapewnia w ten sposób doskonałą przyczepność zarówno w linii prostej, jak i podczas pokonywania zakrętów.

- Zdolność do samooczyszczania wyróżnia Michelin Pilot Sport FW2 na tle poprzedniego modelu opon sportowych Michelin Pilot Sport H5/S5 –mówi Jacques Morelli, menedżer programu FIA WRC Michelin. – Dzięki węższemu bieżnikowi (175 mm zamiast 202 mm), głębszym rowkom (7 mm zamiast 6 mm) oraz relacji powierzchni kontaktu do kanałów odpompowujących i gromadzących wodę wyższej niż wymagane przepisami 27,5 proc. powierzchnia styku nowej opony Michelin z nawierzchnią została dwukrotnie zwiększona w warunkach silnego deszczu. Jesteśmy przekonani, że załogi, które zdecydują się na jazdę na nowych oponach Michelin podczas najbliższej rundy po drogach asfaltowych, mają szansę uzyskać czołowe wyniki –dodaje Jacques Morelli.

Limit opon Michelin Pilot Sport FW2 dla każdej z załóg do wykorzystania podczas poszczególnych rajdów wynosi 8 sztuk na samochód.

Opony Michelin Pilot Sport FW2 – dane techniczne:

Rozmiar: 215/45R18 (18/65-18)

Szerokość bieżnika: 175 mm

Szerokość opony: 220 mm

Wysokość boku: 96 mm

Średnica osadzenia: 18 cali

Rodzaj bieżnika: symetryczny kierunkowy

Przeznaczenie: nawierzchnie ze stojącą wodą, przelotny i ulewny deszcz na rundach asfaltowych Rajdowych Mistrzostw Świata WRC (2016: Rajd Niemiec, Rajd Chin, Rajd Francji, Rajd Hiszpanii).


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych