Aktualności, promocje...

Jak ekologicznie i bezpiecznie korzystać z akumulatorów?

Exide Technologies, producent akumulatorów, znanych na rynku pod marką Centra i Exide, prowadzi kolejną kampanię edukacjno-ekologiczną, skierowaną nie tylko do aktualnych i przyszłych kierowców, ale do wszystkich, którym bliskie są idee ekologii.

Jak ekologicznie i bezpiecznie korzystać z akumulatorów?

Ekologiczne grzechy
Niestety wśród nas są wciąż kierowcy, którzy stare akumulatory przechowują latami na garażowych półkach, wyrzucają wraz z innymi odpadami do śmietników lub z premedytacją porzucają na dzikich wysypiskach (jako odpad problemowy). Bywają też tacy, którzy akumulatory przewożą bez odpowiedniego zabezpieczenia, a poza sezonem przechowują je w złych warunkach lub w zasięgu dzieci i zwierząt. I są także tacy użytkownicy, którzy z akumulatorem postępują źle z braku wiedzy – próbują rozbierać akumulatory bezobsługowe lub przeładowują te, które owszem wymagają ładowania, ale prawidłowego. Na szczęście dla wszystkich ekogrzeszników spod znaku akumulatora wybawieniem może być (i najczęściej jest) edukacja. Dlatego kolejna ekologiczna kampania Exide ponownie skupia się na informowaniu, objaśnianiu i ekologicznym uwrażliwianiu wszystkich użytkowników akumulatorów.

Proekologiczne działania Exide mają przede wszystkim uczyć – w sposób prosty i przystępny dla każdego – w jaki sposób prawidłowo obchodzić się z akumulatorem, aby służył nam jak najdłużej, oraz by nie stał się obiektem niebezpiecznym dla nas, dla innych osób i środowiska. Mamy nadzieję, że nasze starania zaowocują zwiększeniem świadomości na temat bezpiecznego użytkowania akumulatorów w Polsce… i nie tylko– mówi Mariola Michalczyk, kierownik marketingu Exide Technologies S.A.

Ekologia – ważne słowo
Idee ekologiczne coraz mocniej zaznaczają się w branży motoryzacyjnej – prężnie rozwija się i poszerza rynek samochodów hybrydowych oraz akumulatorów je zasilających. Stosowane przez producentów samochodów i akumulatorów technologie są coraz bardziej zaawansowane i bezpieczne. Dlaczego zatem akumulator może być zagrożeniem dla środowiska i człowieka? Odpowiedź jest prosta – z powodu braku wiedzy użytkowników i nieprzestrzegania przepisów prawa/ wytycznych producentów akumulatorów. –Nowoczesne, wyprodukowane zgodnie z najnowszymi obowiązującymi technologiami akumulatory są bezpieczne, jeśli prawidłowo się z nimi obchodzimy w trakcie eksploatacji i po jej zakończeniu– mówi przedstawicielka Exide. Tymczasem nawet pospolita bateria, którą wyrzucimy do śmieci komunalnych, porzucimy na łonie natury lub zaczniemy dziurawić, może być niebezpieczna. O stopniu ryzyka decyduje często nasze postępowanie, a niebezpieczeństwo związane z akumulatorami stwarzają często ich użytkownicy, którzy nie zawsze wiedzą, jak odpowiedzialnie i proekologicznie posługiwać się akumulatorem.

Dlatego we wszystkich tegorocznych działaniach edukacyjnych będziemy mówić, jakie są najczęstsze ekologiczne grzechy użytkowników akumulatorów i podpowiemy, jak ich uniknąć– podkreśla Michalczyk. – Będziemy przypominać kierowcom, jak prawidłowo obsługiwać akumulator, w jaki sposób i czym go ładować, jak bezpiecznie przechowywać, będziemy wyjaśniać znaczenie znaków bezpieczeństwa, którymi opatrzone są akumulatory. Powiemy także, dlaczego nie powinniśmy przewozić akumulatorów na własną rękę i dlaczego nie wolno przy nich majsterkować. Exide będzie także przypominać, jak odpowiedzialnie pozbyć się starego, zużytego akumulatora, który możemy zostawić nieodpłatnie w sklepie, gdzie kupiliśmy nowy akumulator lub w innym punkcie zajmującym się sprzedażą akumulatorów. Dzięki temu możemy pozbyć się zużytego akumulatora bez szkody dla środowiska naturalnego– podsumowuje Mariola Michalczyk.

Ekologiczne działania Exide można już śledzić na:
Facebooku: www.facebook.com/KochamCzteryKolka/
kanale Youtube:
Jak działa akumulator? https://www.youtube.com/watch?v=ukuibPb5ato
Jak dbać o akumulator? https://www.youtube.com/watch?v=OUeBifsLeI4
Wymiana akumulatora https://www.youtube.com/watch?v=ITnuoPWMd2Q
portalu Akumulator.pl: http://www.akumulator.pl/


Źródło: Exide, Centra
Udostępnij

akumulatory Centra Exide porady

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych