Aktualności, promocje...

Opony Continental docenione czterokrotnie w testach opon

Wyniki najnowszych testów opon nie pozostawiają wątpliwości – opony ContiSportContact 5 oraz ContiPremiumContact 5 są jednymi z najbardziej polecanych opon na lato. Ogumienie Continental od lat plasuje się w czołówce niezależnych rankingów i testów prowadzonych przez ośrodki badawcze i renomowane czasopisma motoryzacyjne.

ADAC, ÖAMTC, TCS to jedne z najważniejszych europejskich instytucji oceniających jakość ogumienia. W tym roku podczas przeprowadzonych wspólnie testów opon letnich, wykorzystały cztery tory testowe znajdujące się we Włoszech i Niemczech.

Organizacje poddały analizie opony w dwóch rozmiarach, montując je w dwóch modelach samochodów Volkswagen Golf 7 i Renault Clio. Opona ContiSportContact 5okazała się bezkonkurencyjna wśród ogumienia w rozmiarze 225/45 R17 94H/Y, otrzymując największą liczbę punktów i tym samym zajmując pierwsze miejsce na podium. Najwyższe noty zdobyła za prowadzenie na mokrej i suchej nawierzchni, efektywność paliwową oraz prognozowane przebiegi. Opona została zgodnie uznana przez ekspertów jako „bardzo zbalansowana”.

W ramach tych samych testów ContiPremiumContact 5 w rozmiarze 185/65 R15 88H zajęła znakomite drugie miejsce. Eksperci docenili przede wszystkim dobre zbalansowanie opony, prowadzenie na suchej i mokrej nawierzchni, efektywność paliwową i żywotność opony oraz wskaźniki odpowiadające za bezpieczeństwo.

– Niezależne testy pokazują prawdziwy obraz możliwości obu opon, co potwierdza duża liczba badanych kryteriów. Jeśli opona znajduje się w czołówce rankingu, możemy mieć pewność, że doskonale spełnia swoje funkcje i pomoże bezpiecznie dojechać do celu.– powiedziała Ewa Ostapczuk-Wasilewska, Media & Communication Manager, Continental Opony Polska.

Uznana jakość
ContiSportContact 5w rozmiarze 225/45 R17 zajęła również pierwsze miejsce w testach opon letnich przeprowadzonych przez niezależne redakcje motoryzacyjne. Uznanie ekspertów niemieckiego czasopisma „Auto Zeitung” zyskały takie parametry opony, jak hamowanie na mokrej i suchej nawierzchni oraz znakomita przyczepność na mokrej nawierzchni. Test został przeprowadzony na BMW 118d. Kolejnym potwierdzeniem doskonałej jakości tego modelu opony jest zwycięstwo w teście przeprowadzonym przez polską redakcję magazynu „Motor”. Na osiem testowanych modeli ContiSportContact 5otrzymała największą liczbę punktów – 197,6. Opona zebrała fenomenalne, najwyższe oceny podczas testów jazdy i hamowania zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni.

O oponach
Opona ContiSportContact 5ContiSportContact 5 to opona do aut o wysokich osiągach, gwarantująca komfort podróżowania oraz panowanie nad samochodem przy dynamicznej jeździe. Dzięki zastosowanej w oponie mieszance Black Chilli reaguje na drgania, co zapewnia krótszą drogę hamowania, zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach. Ponadto unikalna mieszanka zapewnia znacznie mniejsze opory toczenia, co gwarantuje dłuższe przebiegi oraz niższe zużycie paliwa.

Opona ContiPremiumContact 5

ContiPremiumContact 5 to wszechstronna opona łącząca najlepsze osiągi i bezpieczeństwo jazdy. Została zaprojektowana do samochodów klasy średniej i luksusowej. Wzmocnione klocki na barkach opony zapewniają przyczepność zarówno na zakręcie, jak i przy hamowaniu, a także optymalną precyzję prowadzenia. Opona charakteryzuje się także stabilnością przy wysokich prędkościach oraz komfortem jazdy. Dzięki krawędziom 3D oraz licznym lamelom bieżnika oferuje większą skuteczność hamowania na wszystkich rodzajach nawierzchni. Wzmocnione opasanie oraz większa elastyczność boków opony pozwala na obniżenie oporów toczenia, a więc i zużycia paliwa. Natomiast zastosowane gumowe mostki gwarantują niższy poziom hałasu.


Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony test

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych