Aktualności, promocje...

Nowatorska opona rolnicza Michelin Lifebib

Podczas jej projektowania inżynierowie skupili się na wydajności ogumienia oraz ochronie gleby. Cechą wyróżniającą Michelin Lifebib jest bieżnik zostawiający ślad w kształcie kłosa pszenicy.

Opona Michelin Lifebib

Michelin Lifebib VF 710/70 R42 wyróżnia ślad w kształcie kłosa pszenicy zostawiany na miękkim podłożu. Oprócz niepowtarzalnej rzeźby bieżnik Michelin Lifebib zapewnia precyzję kierowania, trakcją i utrzymaniem toru jazdy.

Większość bieżników opon rolniczych składa się z dwóch rzędów klocków ułożonych w kształt litery V lub w jodełkę. Jest to niejako „historyczna” rzeźba bieżników opon rolniczych.

Sztywność klocków bieżnika, kąt wchodzenia klocków w glebę, wytrzymałość drutówki, elastyczność boków opony i jakość mieszanek gumowych mające wpływ na osiągi opon spełniających oczekiwania rolników.

Przy konstruowaniu Michelin Lifebib VF 710/70 R42 wykorzystano technologię Ultraflex umożliwiającą udźwig podobnych obciążeń jak w przypadku opon tradycyjnych, jednak przy niskim ciśnieniu nieprzekraczającym 2 barów. Opony wykorzystujące Ultraflex zmniejszają ugniatanie gleby, jakie zazwyczaj powodują kombajny, a także umożliwiają skuteczną cyrkulację wody na uprawianym polu, jednolity wzrost plonów, a także ochronę zbiorów. Technologia wpływa ponadto na zmniejszenie zużycia paliwa.

Technologia Michelin Ultraflex – najlepsza inwestycja w podniesienie plonów
Naukowcy z Harper Adams University przeprowadzili badania wzrostu wydajności maszyn wyposażonych w opony z technologią Michelin Ultraflex na przygotowanych do badań polach pszenicy. Badanie polegało na porównaniu osiągów opon z technologią Michelin Ultraflex zamontowanych na maszynach rolniczych z oponami radialnymi bez tej technologii. Podobne badania będą wkrótce także przeprowadzane w odniesieniu do innych upraw.

Wyniki badania wykazały wzrost wydajności na polu uprawianym z wykorzystaniem sprzętu z oponami Michelin Ultraflex o 4% w skali roku. Przy plonach 8 ton/ha i cenie sprzedaży surowca 200 euro za tonę, dodatkowy zysk wyniesie 64 euro z każdego hektara. Zakładając, że inwestycja w opony Michelin Ultraflex w porównaniu do opon standardowych stanowi 1,2 euro/ha na ciągnik (oraz 1 euro/ha dla kombajnu i 0,5 euro/ha dla przyczepy), to zwrot będzie ponad 23-krotny. Pokazuje to, że opony Michelin Ultraflex są bardzo dobrą inwestycją dla zwiększenia plonów i ochrony gleby.

Opona Michelin Lifebib nie jest jeszcze produkowana seryjnie.


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych