Opony Michelin Pilot Sport Cup 2 dla Audi R8

Specjalnie dla nowego modelu Audi R8 firma Michelin opracowała udoskonaloną wersję opony Michelin Pilot Sport Cup 2.

Opony Michelin Pilot Sport Cup 2 dla Audi R8

Wymagania firmy Audi, jakie postawiła ona przed inżynierami Michelin, były sporym wyzwaniem. Ogumienie miało bowiem łączyć w sobie takie osiągi, jak wysoka przyczepność na suchej nawierzchni oraz maksymalne bezpieczeństwo na drogach mokrych. Oczekiwania te spełniły opony Michelin Pilot Sport Cup 2, które charakteryzują się następującymi cechami:

  • wysoka przyczepność na suchych i mokrych nawierzchniach;
  • bardzo precyzyjna sterowność;
  • sportowe wrażenia z jazdy i zwrotność w prowadzeniu, dzięki szybkiej reakcji pojazdu;
  • zrównoważona przyczepność przodu i tyłu samochodu, zwłaszcza na zakrętach.

W nowej oponie Michelin Pilot Sport Cup 2 zastosowano bieżnik wykonany z różnych mieszanek gumy, które opracowywano podczas zawodów sportowych, takich jak chociażby seria World Endurance Championship.

W oponie montowanej z przodu wykorzystano dwie różne mieszanki, natomiast z tyłu – trzy, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo, przyczepność, sterowność oraz wytrzymałość oczekiwane przez Audi.

Aby uzyskać takie osiągi, inżynierowie i projektanci Michelin rozpoczęli intensywny program prac trwający jedynie 15 miesięcy pomiędzy otrzymaniem specyfikacji oczekiwanej opony a produkcją jej ostatecznej wersji.

W ogólnej charakterystyce opony Michelin Pilot Sport Cup 2 dostarczają większej przyjemności z jazdy i pozwalają kierowcom nowego Audi R8 doświadczyć sportowych wrażeń przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa.

Rozmiary nowych opon Michelin Pilot Sport Cup 2:245/30ZR20 – przód, 305/30ZR20 – tył.Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj