Aktualności, promocje...

Klasa AA w ośmiu rozmiarach opon Goodyear.

Aż osiem rozmiarów opon Goodyear z linii EfficientGrip Performance osiągnęło klasę AA w ramach europejskiego systemu etykietowania.

Gooedyear EfficietGrip PerformaceOcena AA to najwyższychpoziom jakości określony przez europejskie przepisy dotyczące etykiet na opony. Ogumienie osiągnęło notę A zarówno pod względem efektywności paliwowej, jak i przyczepności na mokrej nawierzchni.

Dzięki nowej klasyfikacji, letnie opony Goodyear EfficientGrip Performance mogą poszczycić się osiągnięciem najwyższych not w europejskiej klasyfikacji. Tym samym Goodyear oferuje w tej chwili najwięcej rozmiarów opon, które uzyskały najwyższą klasę AA. Osiem nowych rozmiarów z tą oceną uzupełnia bowiem szeroką gamę produktów z notą BA oferowanych przez tę markę. Obecnie aż 53 rozmiary z linii EfficientGrip posiadają klasę BA*.

„Cieszymy się z możliwości oferowania ośmiu nowych rozmiarów opon klasy AA. Wprowadzamy innowacje i kolejne rozwiązania najwyższej jakości, również w ramach linii opon EfficientGrip Performance” – powiedział Hans Vrijsen, dyrektor marketingu Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Opony z oceną AA trafią na rynek w tym miesiącu. Dla kierowców oznacza to, że będą mieli większy wybór jeśli chodzi o opony, charakteryzujące się mniejszym oporem toczenia, a też doskonale radzące sobie na mokrej nawierzchni. Wprowadzenie opon klasy AA to kolejny dowód na to, że Goodyear jest liderem jeśli chodzi o europejski system etykietowania opon oraz bardzo innowacyjną marką.

Goodyear był pierwszym producentem, który w 2012 r. zaprezentował koncepcyjne opony klasy AA. Co ważne, odbyło się to już pierwszego dnia dobrowolnego wdrażania przepisów dotyczących etykietowania opon. Po prezentacji koncepcji produktu eksperci Goodyeara kontynuowali pracę nad jego technologicznymi aspektami, aby uzyskać jeszcze lepszą konstrukcję, mieszankę bieżnika i zoptymalizować proces produkcji.

„Popieraliśmy wprowadzenie w 2012 roku europejskiego systemu etykietowania opon i nadal dostrzegamy wartość tego działania zarówno dla kierowców, jak i ogółu społeczeństwa. Dziś kontynuujemy nasze zaangażowanie, wprowadzając na rynek opony, które uzyskują najwyższe noty w ww. systemie klasyfikacji. Tym samym realizujemy zobowiązanie Goodyeara do działań na rzecz zmniejszania zużycia paliwa poprzez obniżanie oporu toczenia opon i poprawy bezpieczeństwa poprzez zwiększanie przyczepności na mokrej nawierzchni. Jednocześnie nieustannie apelujemy do Unii Europejskiej o silniejsze egzekwowanie przepisów w tym zakresie, ponieważ naszym zdaniem etykiety na oponach są doskonałym sposobem na informowanie konsumentów o zaletach opon. Trzeba również pamiętać, że etykieta obejmuje jedynie trzy kryteria, natomiast nasze zespoły rozwojowe biorą pod uwagę ponad 50 parametrów, dzięki którym dostarczamy na rynek bezpieczne, solidne i wysokiej jakości produkty” – powiedziała Lie Junius, dyrektor Public Affairs Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Osiem nowych rozmiarów opon EfficientGrip Performance klasy AA to: 205/55RI6 94W XL, 205/55RI7 95V XL, 215/55RI6 97H XL, 215/55RI6 97W XL, 215/55RI7 98W XL, 225/50RI7 98V XL, 225/55RI7 101W XL i 225/60R16 102W XL.


Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj