Michelin CerexBib - przełomowe rozwiązania dla maszyn rolniczych

Zwiększenie wydajności upraw wymaga coraz cięższych maszyn o większej mocy i zasięgu. Producenci maszyn rolniczych muszą też uwzględniać takie czynniki jak ubijanie gleby, nośność i przepisy ruchu drogowego. Spełniając te oczekiwania przygotował nową oponę - Michelin CerexBib.

Opona Michelin CEREXBib

W oponach Michelin CerexBib zastosowana została technologia Michelin Ultraflex, która wykorzystuje nowe materiały i innowacyjny wzór bieżnika, aby chronić glebę i zapewnić lepszą nośność. Opony Michelin CerexBib, w porównaniu do zwykłych opon, zapewniają zwiększoną nośność, przy takim samym ciśnieniu, a przy mniejszym ciśnieniu gwarantują tą samą nośność. Jako jedyne na rynku, mogą być używane przy ciśnieniu nie przekraczającym 2 barów co sprawia, że w mniejszym stopniu ugniatają glebę.

Opona Michelin CEREXBib

Zmniejszając ugniatanie gleby, jakie zazwyczaj powodują kombajny, opony Michelin CerexBib umożliwiają skuteczną cyrkulację wody i powietrza na uprawianym polu, jednolity wzrost plonów, a także ochronę zbiorów. Ochrona gleby to nie jedyna korzyść płynąca z zastosowania technologii Michelin Ultraflex. Większy obszar kontaktowy i obniżone ciśnienie umożliwiają zmniejszenie głębokości kolein i większą przyczepność, niezależnie od warunków glebowych, co pozwala na oszczędność czasu i paliwa. Takie rozwiązania idą z duchem czasu, umożliwiając także zastosowanie współczesnych technik uprawy, jak na przykład zasiew bezpośredni. Zmniejszone ugniatanie w połączeniu z możliwością zastosowania wydajniejszych maszyn pozwalają uzyskać większe plony, a co za tym idzie i zyski.

Michelin CerexBib to także pierwsza opona, która może być używana zarówno na przedniej, jak i na tylnej osi kombajnu. Technologia Michelin Ultraflex zapewnia także wiele innych korzyści, takich jak płaski bieżnik, który w znacznie mniejszym stopniu, niż zwykłe opony, ubija glebę. Specjalna mieszanka gumowa zastosowana w oponach Michelin CerexBib zmniejsza o 25% nagrzewanie się opony.

Dzięki oponom Michelin CerexBib, nie tylko praca w polu, ale także poruszanie się po drogach publicznych i na dłuższych odcinkach będzie dużo bardziej komfortowe. Nowe opony Michelin są o 15% węższe niż opony dostępne obecnie na rynku. Dla porównania - nowe opony Michelin CerexBib IF 680/85 R 32 mają taką samą nośność jak dostępne na rynku 800/70 R 32. Umożliwia to producentom konstruowanie większych maszyn, nie przekraczając progu 3,5 metra szerokości. To istotny czynnik także z punktu widzenia regulacji unijnych, które określają warunki poruszania się kombajnów na drogach publicznych. Przy przekroczeniu tej wartości wymagany jest specjalnie oznaczony pojazd pilotujący.

Opony do maszyn rolniczych powinny uginać się tak jak to tylko możliwe, by zagwarantować właściwą nośność bez nadmiernej ingerencji w podłoże i ubijania gleby. Technologia Michelin Ultraflex gwarantuje, że opony Michelin do maszyn rolniczych mają najwyższy z dostępnych na rynku współczynnik ugięcia, zachowując przy tym pełną wytrzymałość i trwałość bieżnika.

Michelin CerexBib to przełomowa opona w dziedzinie ogumienia do kombajnów. Zastosowane w niej technologie i innowacje będą miały bardzo odczuwalny i pozytywny efekt na plony rolników powiedział Adam Woroniecki, Menedżer Produktu Michelin Polska. Możemy wyliczyć całe multum dodatkowych zalet wynikających z zastosowania tej technologii. To samo ciśnienie w polu i na drodze, czyli brak konieczności dostosowywania ciśnienia do prędkości jazdy, świetnie trzymają się drogi, a wyposażone w nie pojazdy mogą pokonywać zbocza do 24% nachylenia, a nie do 19%, jak w przypadku opon tradycyjnych. Technologia ta jest już z powodzeniem wykorzystywana w oponach Michelin AxioBib i XeoBib do ciągników rolniczych.


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj