Kleber Gripker - efektywna i przyjazna środowisku opona rolnicza

Rozpoczyna się czas żniw. KLEBER Gripker proponuje rolnikom oponę serii 65, przeznaczoną dla gospodarstw stosujących uprawy mieszane i prowadzących hodowlę zwierząt. Opona, jest przeznaczona do ciągników o mocy od 80 do 180 KM.

Opona Kleber Gripker

Rolnicy oczekują od producentów, aby opony, poza zapewnianiem znacznych uciągów, nie szkodziły plonom. Klocki bieżnika KLEBER Gripker zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować uszkodzenia systemów korzeniowych roślin i zwiększyć właściwości samoczyszczące opony.

Opony nowej gamy są znakomicie przystosowane nie tylko do prac polowych lecz także do użytku drogowego. Opony mają indeks prędkości D, co pozwala na przejazdy ciągnikiem z maksymalną prędkością 65 km/h.

Dzięki kształtowi bieżnika i klocków używanie opony KLEBER Gripker przynosi rolnikom trzy korzyści:
1. Lepszą ochronę upraw i pastwisk (poprzez płytsze koleiny i mniej wyrywanych roślin).
2. Wydajniejszą orkę (poprzez wysoki uciąg i samooczyszczanie się opony z błota).
3. Bardziej komfortowe warunki pracy (poprzez oszczędność czasu w użytkowaniu drogowym i większy komfort jazdy).

1. Dzięki szerokiemu karkasowi i zmodyfikowanemu kształtowi klocków, KLEBER Gripker lepiej chroni korzenie roślin, przez co zmniejsza degradację plonów i pastwisk. Ponadto elastyczna konstrukcja opony pozwala na równomierny rozkład nacisku opony na podłoże, co z kolei przekłada się na szersze i płytsze koleiny, ochronę gleby i mniejsze zniszczenia roślin.

2. Ciągniki wyposażone w nowy KLEBER Gripker posiadają lepszy uciąg. Wyjątkowy kształt klocków KLEBER Gripker zwiększa jej właściwości samooczyszczające i zmniejsza poślizg opony, skracając czas orki.

3. Nowy KLEBER Gripker jest przystosowany do użytkowania drogowego, co jest szczególnie istotne biorąc pod uwagę systematyczny wzrost liczby średniej wielkości gospodarstw rolnych na terenie Europy. Indeks prędkości opony pozwala na jazdę z prędkością maksymalną 65 km/h2, a przejazdy między odległymi polami są bezpieczne i komfortowe. Wyjątkowe ukształtowanie bieżnika KLEBER Gripker pozwoliło zmniejszyć wibracje przenoszone z silnika do kabiny ciągnika.

Unikalny wzór bieżnika
Gospodarstwa stają się coraz większe, a to wiąże się z koniecznością prowadzenia dobrze rozplanowanych czynności, zwłaszcza w przypadku upraw mieszanych. Uniwersalność zastosowania opony KLEBER Gripker trafia w potrzeby współczesnych rolników. Owocem prac zespołów konstruktorów opon jest wyjątkowy bieżnik i specjalnie ukształtowanymi klocki.
Klocki opon KLEBER Gripker rolniczych mają głównie zwiększać wydajność ciężkich prac polowych, w szczególności orki. Wysokie klocki o ostrych krawędziach zapewniają lepszy uciąg, jednocześnie zmniejszając uszkodzenia roślin i pastwisk powstające podczas przejazdów ciągników.
Klocki są bardziej zaokrąglone, z czego wynikają dwie istotne korzyści dla rolników. Lepiej chronią rośliny przed wyrwaniem i szybciej oczyszczają się z błota gromadzącego się między klockami bieżnika.

W roku 2010 na rynek będą sukcesywnie trafiać kolejne rozmiary gamy opon mającej docelowo obejmować 13 rozmiarów: 440/65R24, 480/65R24, 540/65R24, 440/65R28, 480/65R28, 540/65R28, 540/65R30, 540/65R34, 600/65R34, 540/65R38, 600/65R38, 650/65R38 i 650/65R42.


Źródło: Michelin
Udostępnij

Kleber opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj