Nowe opony zimowe Grupy Goodyear

Grupa Goodyear Polska w sezonie jesienno-zimowym 2010/2011 oferuje, poza dotąd dostępnymi, zupełnie nowe opony marek Fulda i Sava.

Opona Fulda Kristall Control HP

Fulda Kristall Control HP
Innowacyjna opona zimowa do samochodów o wysokich osiągach

Zaawansowana technologicznie konstrukcja nowej opony Fulda Kristall Control HP zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i pewność prowadzenia nawet w najtrudniejszych zimowych warunkach.

Znakomite osiągi nowej opony Fulda Kristall Control HP gwarantowane są przez trzy innowacyjne rozwiązania technologiczne. Bieżnik "wgryzający" się w śnieg (dzięki zastosowaniu "Snow Catcher Technology") zapewnia wysoki poziom przyczepności, zaś specjalna konstrukcja opony ("High Performance Construction") przystosowana jest do podróżowania z wysokimi osiągami. Nową mieszankę gumową bieżnika ("Low Temperature Compound") zaprojektowano do jazdy przy niskich temperaturach, dzięki czemu opona oferuje wiele możliwości w pełnym zakresie zimowych warunków.

Bieżnik wgryzający się w śnieg
Technologia "Snow Catcher" zastosowana w Kristall Control HP polega na "przytrzymywaniu" śnieżnej nawierzchni przez bieżnik opony. W trakcie kontaktu z podłożem, rowki bieżnika zaciskają się "przytrzymując" śnieg. W ten sposób maksymalizowana jest przyczepność opony, tak istotna w zimowych warunkach. Konstruując nową Fuldę nie zapomniano o efektywnym usuwaniu wody i błota pośniegowego spod opony. Dzięki wydatnym rowkom obwodowym i kierunkowym minimalizowane jest ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu.

Konstrukcja do wysokich osiągów
W przypadku opon dedykowanych do pojazdów zdolnych poruszać się z wysokimi prędkościami bardzo istotna jest odpowiednia konstrukcja opony, zapewniająca bezpieczeństwo niezależnie od prędkości. Wzmocniona strefa barkowa gwarantuje stabilność prowadzenia nawet przy wysokich prędkościach, a wzmocniona stopka opony odpowiada za stabilne osadzenie opony na obręczy. Nie mniej istotne

w przypadku opon zimowych jest, aby przy pełnej elastyczności mieszanki gumowej zachować stabilność bloków bieżnika. W przypadku Kristall Control HP osiągnięto to dzięki zastosowaniu technologii "Bubble Blades", tj. samoblokujących się lameli.

Nowa mieszanka gumowa do jazdy w niskich temperaturach
Zastosowanie technologii wykorzystującej nowoczesną mieszankę polimerową zapewnia dużą elastyczność opony w niskich temperaturach. Przekłada się to na lepsze osiągi w warunkach zimowych. Nowa mieszanka bogata jest w krzemionkę, która zapewnia doskonałą przyczepność zarówno na mokrych, jak i ośnieżonych drogach. Przyczynia się ona również do zmniejszenia oporów toczenia, co w bezpośredni sposób wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa.

Nowa opona Fulda Kristall Control HP jest dostępna w 22 rozmiarach.


Opona Sava Eskimo HP

Sava Eskimo HP
Zaprojektowana z myślą o kierowcach lubiących dynamiczną jazdę w zimowych warunkach

Nowa opona zimowa Sava eskimo hp przeznaczona jest do samochodów o wysokich osiągach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii opona zapewnia wysokie osiągi na zaśnieżonych i oblodzonych drogach. Opona posiada kierunkową rzeźbę bieżnika, która wraz z mieszanką gumową bogatą w krzemionkę, gwarantuje doskonałe prowadzenie samochodu nawet w najtrudniejszych warunkach.

Zoptymalizowana, kierunkowa rzeźba bieżnika z ostrymi nacięciami zapewnia stabilne prowadzenie na śniegu. Ponadto system samozazębiających się lameli o łącznej długości 28 metrów gwarantuje znakomitą przyczepność na zaśnieżonych nawierzchniach. Dzięki wzmocnionej strefie centralnej i barkowej oraz zoptymalizowanej sztywności bieżnika, Sava eskimo hp oferuje doskonałe osiągi nawet przy wysokich prędkościach.

W oponie zastosowano najnowszą mieszankę polimerową. Mieszanka gumowa opracowana na bazie krzemionki zachowuje elastyczność w niskich temperaturach, co zapewnia zwiększoną pewność prowadzenia pojazdu w trudnych zimowych warunkach, a także zmniejsza opory toczenia.

Nowa opona Sava eskimo hp jest dostępna w 17 rozmiarach.


Opona Sava Eskimo S3

Sava Eskimo S3+
Sworzona z myślą o bezpiecznej jeździe w każdych zimowych warunkach

Sava wprowadza na rynek kolejną zimową oponę do samochodów osobowych - Sava eskimo s3+, uzupełniającą szeroką gamę opon Sava eskomo s3. Nową s3+ zaprojektowano z myślą o bezpiecznej jeździe w każdych zimowych warunkach.

W eskimo s3+ zastosowano rozwiązania, które poprawiają osiągi opony. Polimerowa mieszanka na bazie krzemionki zachowuje elastyczność nawet w czasie największych mrozów, co zapewnia krótszą drogę hamowania na mokrej i oblodzonej nawierzchni.

Zoptymalizowany kształt czoła opony przyczynia się do równomiernego rozkładu nacisku na całej szerokości styku opony z podłożem, dzięki czemu opona zużywa się równomiernie na całej szerokości. Udoskonalona konstrukcja wraz z odpowiednio dobraną mieszanką gumową gwarantują wysokie osiągi opony.

Trzy szerokie i głębokie rowki obwodowe, a także głębokie rowki poprzeczne skutecznie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe spod czoła opony, co przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Opona posiada kierunkową rzeźbę bieżnika, która zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu zimą.

Sava eskimo s3+ jest dostępna w 8 rozmiarach, które uzupełniają paletę (37 rozmiarów) Sava eskimo s3.


Opona Sava Eskimo SUV

Sava Eskimo SUV
Opona zimowa przeznaczona do samochodów klasy SUV

Sava oferuje nową oponę zimową do aut klasy SUV. Sava eskimo suv zapewnia bardzo dobre osiągi na zaśnieżonych i oblodzonych drogach. Doskonałe parametry jezdne na mokrej nawierzchni gwarantuje kierunkowa rzeźba bieżnika. Głębokie i szerokie rowki obwodowe oraz poprzeczne skutecznie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe spod czoła opony, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko wystąpienia poślizgu.

Wzmocniona konstrukcja opony doskonale radzi sobie z dużą masą pojazdu, gwarantując stabilność i kontrolę niezależnie od prędkości. Wysokie przebiegi opony zapewniane są dzięki zoptymalizowanej głębokości rowków obwodowych i poprzecznych, a także dzięki równomiernemu rozkładowi nacisku na całej szerokości kontaktu bieżnika z podłożem.

Sava eskimo suv gwarantuje znakomite właściwości jezdne. Opona posiada zwiększoną liczbę lameli (ich łączna długość wynosi 38 metrów). Dzięki temu gwarantowana jest lepsza trakcja pojazdu. Z kolei mieszanka gumowa na bazie krzemionki zapewnia zachowanie elastyczności opony nawet w czasie najniższych temperatur, co przekłada się na skrócenie drogi hamowania.


Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj