Nadchodzi czas łańcuchów śnieżnych

Zdaniem ekspertów, każdy samochód powinien być wyposażony w komplet łańcuchów śnieżnych. Pojazd z zamontowanymi łańcuchami powinien poruszać się z maksymalną prędkością max. 40 km/h.

Wobec zakazu stosowania opon kolcowanych w Polsce, łańcuchy są jedyną pomocą dla kierowców podczas śnieżyc i zamieci. Michelin zaleca używanie łańcuchów kompozytowych Michelin Easy Grip i stalowych Michelin Extreme Grip Automatic, uzupełniającą gamę opon zimowych Michelin.

Łańcuchy śnieżne - jak używać?
Podczas zakładania łańcuchów należy upewnić się, że samochód ma zaciągnięty hamulec ręczny, a jego lokalizacja nie zakłóci ruchu pojazdów na trasie. Warto również ubrać się w kurtkę z elementami odblaskowymi, a w odległości 50m od pojazdu ustawić trójkąt ostrzegawczy. Łańcuchy śnieżne powinny być zamontowane przynajmniej na osi napędowej samochodu, a w pojazdach klasy SUV, 4x4, pojazdach kempingowych i vanach obowiązkowo na wszystkich czterech kołach. Eksperci zalecają, aby po przejechaniu około 200 metrów sprawdzić czy są one nadal właściwie umocowane. Jeśli zsuwają się z koła, należy powtórzyć montaż. Pojazd może poruszać się z maksymalną prędkością 40 km/h, a kierowcy powinni pamiętać o unikaniu gwałtownych manewrów oraz silnego przyspieszania i hamowania.

Łańcuchy kompozytowe Michelin Easy Grip i stalowe Michelin Extreme Grip Automatic
Kompozytowe łańcuchy Michelin Easy Grip mają budowę kompaktową, są lekkie i łatwe w montażu, szczególnie w pojazdach z ograniczona ilością miejsca między kołem, a nadkolem.
W łańcuchach wykorzystane są łączniki poliamidowe, wzmocnione centralnym kablem ceramidowym. Powierzchnia kontaktu jest pokryta powłoką poliuretanową oraz stalowymi klipsami. Kompozytowe łańcuchy śnieżne Michelin Easy Grip otrzymały pięć gwiazdek i pierwsze miejsce spośród ośmiu konkurencyjnych produktów w testach francuskiego magazynu Auto Plus.
Stalowe Michelin Extreme Grip Automatic mogą być stosowane w dowolnym samochodzie osobowym, dostawczym, terenowym samochodzie klasy SUV. Symetryczny, poprzeczny wzór wraz z dynamicznym systemem naprężającym zapewniają stały kontakt łańcucha ze śniegiem oraz zwiększoną przyczepność i lepsze hamowanie. Montaż łańcuchów Michelin Extreme Grip jest szybki i łatwy. Całą operację można przeprowadzić w trzy minuty dzięki płaskiemu, centralnemu systemowi mocowania i automatycznemu mechanizmowi zdejmowania.

"Łańcuchy śnieżne nie zastąpią zimowego ogumienia. Jednak, wobec coraz bardziej śnieżnych i gwałtownych zim, posiadanie ich staje się niemal tak samo ważne dla kierowców jak posiadanie w bagażniku koła zapasowego. Łańcuchy śnieżne Michelin zapewniają kierowcom mobilność nawet w najtrudniejszych warunkach." - powiedziała Ewa Konopka, rzecznik Michelin Polska S.A.


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj